09.11.2009
14 kolejka za namiOstatnie tygodnie to ciągłe przetasowania w czołówce tabeli. Jeszcze dwa tygodnie temu liderem był Leśnik Margonin. Po ostatnim weekendzie i dość niespodziewanym remisie Polonii z Dyskobolią na pierwsze miejsce awansowała Nordenia Dopiewo.
Wydawało się, że średzianie nie mogą nie zdobyć trzech punktów w sptkaniu z Grodziskiem. Trzy niewykorzystane sytuacje stuprocentowe w pierwszych minutach, a następnie niepotrzebnie stracona bramka całkowicie odmieniła losy meczu. Poloniści atakowali, ale sił i umiejętności starczyło tylko na wyrównanie.
W najciekawszym spotkaniu 14 kolejki Nordenia Dopiewo podejmowała Leśnika Margonin i po bramkach Szczudła, Brauzy i Kurminowskiego wygrała 3:1. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Franiaka było to 7 zwycięstwo w 7 meczach na własnym stadionie, a zarazem dające pozycję lidera.
Do ciekawej konfrontacji doszło także w Luboniu, gdzie tamtejszy Luboński zmierzył się z nie najlepiej radzącym sobie w obecnym sezonie Sokołem Pniewy. Po kolejnych wpadkach drużyn z czuba tabeli Luboński FC otrzymał następną okazję na zbliżenie się do prowadzącej trójki. Zaprzepaścił ją przegrywając w hokejowych rozmiarach 2:7.
W ostatnich tygodniach drużyny z czołówki tabeli tracą sporo cennych punktów. Do końca nie wiadomo gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Czy jest to rezultat presji wyniku jaka ciąży na najlepszych drużynach, czy ekipy z dolnych rejonów tabeli grając "o życie" notują o wiele lepsze rezultaty, czy może wychodzi przygotowanie fizyczne poszczególnych zespołów?
W ostatni weekend zawodnicy strzelili 30 bramek, co daje całkiem niezły rezultat 3,75 trafieni na mecz. Taki wynik jest głównie zasługą 9 goli jakie zobaczyli kibice w Luboniu.
Zestaw wszystkich wyników 14 kolejki IV ligi gr. północnej:
Najnowsze aktualności
-
16.10.2024
Kolejne turnieje orlików (2014)
W miniony weekend drużyny orlików starszych z rocznika 2014 rozegrały dwa turnieje ligowe rozgrywek Wielkopolskiego ZPN. Pierwsza drużyna udała się ponownie na Bułgarską do Poznania, a grupa druga rywalizowała na Stadionie Średzkim.
-
16.10.2024
Transmisja meczu z Pogonią
W piątek 18 października na antenie PoloniaTV na naszym kanale na You tubie pokażemy Wam spotkanie III ligi grupa 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Początek transmisji o godzinie 18:50.
-
16.10.2024
Pierwsze zwycięstwo młodzików (2013)
W sobotę swoje pierwsze zwycięstwo w 2. lidze okręgowej odniosła Polonia 2013 II! Nasi młodzicy na własnym boisku wygrali z zespołem dziewcząt Warty Poznań 2:1 po bramkach Piotra Kopczyńskiego i Bartosza Nowackiego. Zwycięstwo sprawiło naszym młodym zawodnikom ogromną radość!
-
16.10.2024
Warta 2014 pokonana w Środzie (2013)
Ostatnie dni zaowocowały w dwa zwycięstwa Polonii 2013. Podopieczni Dawida Nitki i Bartosza Tomaszewskiego w środę rozegrali zaległy mecz z Polonią Leszno, który wygrali 2:1, zaś w weekend pokonali 5:1 Wartę Poznań 2014, dzięki czemu przesunęli się już na 3. miejsce w ligowej tabeli!
-
16.10.2024
Wysokie zwycięstwo w Gostyniu (2012)
Kolejny świetny występ odnotowała w weekend Polonia 2012, która na wyjeździe wygrała 7:0 z Kanią Gostyń. Doskonałą skutecznością popisał się Jeremi Sójka, który bramkarza rywali pokonał aż cztery razy. Dorobek strzelecki średzkiej drużyny uzupełnili Bartłomiej Krajewski, Piotr Nowaczyk oraz Kacper Leciej. Polonia 2012 II również grała w weekend. Podopieczni Kornela Ladrowskiego i Patryka Słomczyńskiego przegrali 0:10 z Orlikiem Mosina.
-
16.10.2024
Zwycięstwo w Poznaniu (Juniorki)
Zespół juniorek w niedzielę udał się do Poznania, aby zmierzyć się z zespołem Sparks. Polonistki po dwóch golach Martyny Nowaczyk wygrały 2:0, stawiając kolejny krok w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorek. Po czterech kolejkach Polonia prowadzi w tabeli z przewagą czterech punktów nad zespołem Sparks i sześciu nad Spartą Miejska Górka.
-
16.10.2024
Tylko remis z Olimpią Koło (2011)
Tylko jeden punkt w starciu z Olimpią Koło wywalczyła Polonia 2011. Nasz zespół szybko objął prowadzenie po golu Kacpra Pautera, ale nie potrafił go utrzymać i w drugiej połowie to rywale byli górą. Dopiero w 79. minucie do remisu doprowadził Jan Marciniak, a chwilę później Poloniści mogli jeszcze wyrwać trzy punkty, ale po strzale naszego zawodnika piłka tylko trafiła w poprzeczkę.
-
16.10.2024
Wysoka wygrana z wiceliderem (2010)
Polonia 2010 nie zwalnia tempa i w sobotę odniosła jedenaste zwycięstwo w jedenastym meczu 1. ligi wojewódzkiej. Tym razem nasz zespół wygrał 5:0 z dotychczasowym wiceliderem rozgrywek - Polonią 1912 Leszno. Kolejny raz błysnął Kamil Jankowiak, zdobywca czterech bramek. Jedną bramkę dołożył Mateusz Fórmaniak. Drugi zespół na wyjeździe bezbramkowo zremisował z Huraganem Pobiedziska.




























































