27.02.2013
14 dni do meczu z Unią SwarzedzJuż tylko dwa tygodnie pozostały do pierwszego w tym roku oficjalnego meczu Polonii Środa Wielkopolska w 2013 roku. Za równo 14 dni poloniści zmierzą się na wyjeździe z Unią Swarzędz.
Stawką spotkania z unitami będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. W ubiegłym sezonie średzianie odpadli z rozgrywek właśnie na tym etapie. Nasza drużyna uległa na boisku ze sztuczną murawą w Poznaniu występującemu w czwartej lidze Gromowi Plewiska 1:2. Polonia mimo że walczyła o wyrównującego gola to nie starczyło już jej czasu na doprowadzenie do konkursu rzutów karnych i po raz drugi z rzędu odpadła z pucharowych zmagań przegrywając z Gromem.
Tym razem na drodze średzian stanie Unia Swarzędz z którą nasza drużyna rywalizuje również w lidze. Bilans spotkań od czasu awansu polonistów do trzeciej ligi jest zdecydowanie lepszy dla podopiecznych Czesława Owczarka. W trzech ostatnich meczach Polonia wygrywała za każdym razem. W ubiegłym sezonie zarówno w Swarzędzu jak i Środzie padł wynik 2:0. Natomiast w tym sezonie jesienią średzianie zwyciężyli wysoko 4:1.
Przed naszym zespołem pozostały jeszcze do rozegrania dwa mecze kontrolne. Już wnajbliższą sobotę poloniści zmierzą się z najsilniejszym tej zimy rywalem pierwszoligową Wartą Poznań. Natomiast na zakończenie przygotowań, 9 marca zawodników Czesława Owczarka czeka ostatni sprawdzian w którym zagrają z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski.
Najnowsze aktualności
-
29.01.2022
Remis w starciu z Kotwicą
W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym tej zimy piłkarze Polonii Środa Wlkp. zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z czwartoligową Kotwicą Kórnik.
-
27.01.2022
Przedstawienie rywala: Kotwica Kórnik
W sobotę 29 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie zajmująca czwarte miejsce w IV lidze Kotwica Kórnik.
-
22.01.2022
Wygrana na początek przygotowań
W pierwszym zimowym meczu towarzyskim podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z liderem rozgrywek czwartoligowych – Unią Swarzędz.
-
20.01.2022
Przedstawienie rywala: Unia Swarzędz
W sobotę piłkarze Polonii Środa rozpoczną gry towarzyskie jakie tej zimy zaplanował dla swoich podopiecznych nasz sztab szkoleniowy. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie lider czwartej ligi Unia Swarzędz.
-
19.01.2022
PHU Kicińscy przedłuża współpracę z Polonią
Cenimy sobie współpracę z szerokim gronem naszych partnerów i cieszymy się, gdy ta pozytywna ocena spotyka się z wzajemnością. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KICIŃSCY przedłużyło umowę sponsorską z KS Polonia Środa Wielkopolska rozszerzając zakres wsparcia. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy dumni, że możemy realizować nasz piłkarski projekt przy udziale cieszącego się uznaniem lokalnego przedsiębiorstwa.
-
18.01.2022
Rozpoczęli drugi tydzień przygotowań
W poniedziałek 17 stycznia piłkarze Polonii Środa rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka będą trenować w tym tygodniu codziennie, a na koniec mikrocyklu zmierzą się z czwartoligową Unią Swarzędz.
-
13.01.2022
Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)
W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:
-
13.01.2022
Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia
Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

























































