OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.11.2012

10 piłkarzy trafi na listę transferową

Na dzisiejszym treningu pierwszego zespołu Prezes Polonii Rafał Ratajczak ogłosił listę dziesięciu piłkarzy, którzy po rundzie jesiennej zostaną wystawieni na listę transferową.

Są to w kolejności alfabetycznej:

Radosław Barabasz, Tomasz Bekas, Krzysztof Błędkowski, Sławomir Janicki, Maciej Kononowicz, Rafał Korbik, Piotr Loba, Marcin Siwek, Michał Wawszczak i Krzysztof Wolkiewicz.

O wypowiedź na temat przyczyn takiej decyzji poprosiliśmy Prezesa Klubu, Rafała Ratajczaka.

Wychodzi na to, że pewien etap w rozwoju Polonii właśnie dobiegł końca. Przez kilka ostatnich lat w naszym klubie sytuacja finansowa była bardzo dobra co pozwalało nam zatrudniać piłkarzy o wysokich kwalifikacjach. Wiązało sie to oczywiście ze sporymi wydatkami finansowymi, ale przy udziale wielu firm, władz samorzadowych a zwłaszcza sponsorów udawało się te pieniążki wygospodarować. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że w przyszłym roku kalendarzowym sekcja piłki nożnej będzie dysponować znacznie mniejszym budżetem, a to oznacza, że będziemy starali rozstać się z piłkarzami których stypendia czy wynagrodzenie znacząco wpływa na koszty funkcjonowania klubu. Mam nadzieję, że wielu z tych bardzo dobrych piłkarzy szybko znajdzie nowych pracodawców co zapewni im sportowy rozwój i stabilne funkcjonowanie w rundzie wiosennej.

Polonia jako klub musi z kolei zrewidować swoje ambitne plany dotyczące awansu do wyższej klasy rozgrywkowej i pewnie na jakiś czas odłożyć takie zamierzenia. Mam nadzieję jednak, że następne lata przyniosą nam rozwój choć pewnie nieco wolniejszy niż zakładaliśmy jeszcze przed tym sezonem. 

Najnowsze aktualności

  • 29.01.2022

    Remis w starciu z Kotwicą

    W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym tej zimy piłkarze Polonii Środa Wlkp. zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z czwartoligową Kotwicą Kórnik.

  • 27.01.2022

    Przedstawienie rywala: Kotwica Kórnik

    W sobotę 29 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie zajmująca czwarte miejsce w IV lidze Kotwica Kórnik.

  • 22.01.2022

    Wygrana na początek przygotowań

    W pierwszym zimowym meczu towarzyskim podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z liderem rozgrywek czwartoligowych – Unią Swarzędz.

  • 20.01.2022

    Przedstawienie rywala: Unia Swarzędz

    W sobotę piłkarze Polonii Środa rozpoczną gry towarzyskie jakie tej zimy zaplanował dla swoich podopiecznych nasz sztab szkoleniowy. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie lider czwartej ligi Unia Swarzędz.

  • 19.01.2022

    PHU Kicińscy przedłuża współpracę z Polonią

    Cenimy sobie współpracę z szerokim gronem naszych partnerów i cieszymy się, gdy ta pozytywna ocena spotyka się z wzajemnością. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KICIŃSCY przedłużyło umowę sponsorską z KS Polonia Środa Wielkopolska rozszerzając zakres wsparcia. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy dumni, że możemy realizować nasz piłkarski projekt przy udziale cieszącego się uznaniem lokalnego przedsiębiorstwa.

  • 18.01.2022

    Rozpoczęli drugi tydzień przygotowań

    W poniedziałek 17 stycznia piłkarze Polonii Środa rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka będą trenować w tym tygodniu codziennie, a na koniec mikrocyklu zmierzą się z czwartoligową Unią Swarzędz.

  • 13.01.2022

    Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)

    W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:

  • 13.01.2022

    Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia

    Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.