19.11.2012
10 piłkarzy trafi na listę transferowąNa dzisiejszym treningu pierwszego zespołu Prezes Polonii Rafał Ratajczak ogłosił listę dziesięciu piłkarzy, którzy po rundzie jesiennej zostaną wystawieni na listę transferową.
Są to w kolejności alfabetycznej:
Radosław Barabasz, Tomasz Bekas, Krzysztof Błędkowski, Sławomir Janicki, Maciej Kononowicz, Rafał Korbik, Piotr Loba, Marcin Siwek, Michał Wawszczak i Krzysztof Wolkiewicz.
O wypowiedź na temat przyczyn takiej decyzji poprosiliśmy Prezesa Klubu, Rafała Ratajczaka.
Wychodzi na to, że pewien etap w rozwoju Polonii właśnie dobiegł końca. Przez kilka ostatnich lat w naszym klubie sytuacja finansowa była bardzo dobra co pozwalało nam zatrudniać piłkarzy o wysokich kwalifikacjach. Wiązało sie to oczywiście ze sporymi wydatkami finansowymi, ale przy udziale wielu firm, władz samorzadowych a zwłaszcza sponsorów udawało się te pieniążki wygospodarować. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że w przyszłym roku kalendarzowym sekcja piłki nożnej będzie dysponować znacznie mniejszym budżetem, a to oznacza, że będziemy starali rozstać się z piłkarzami których stypendia czy wynagrodzenie znacząco wpływa na koszty funkcjonowania klubu. Mam nadzieję, że wielu z tych bardzo dobrych piłkarzy szybko znajdzie nowych pracodawców co zapewni im sportowy rozwój i stabilne funkcjonowanie w rundzie wiosennej.
Polonia jako klub musi z kolei zrewidować swoje ambitne plany dotyczące awansu do wyższej klasy rozgrywkowej i pewnie na jakiś czas odłożyć takie zamierzenia. Mam nadzieję jednak, że następne lata przyniosą nam rozwój choć pewnie nieco wolniejszy niż zakładaliśmy jeszcze przed tym sezonem.
Najnowsze aktualności
-
29.01.2022
Remis w starciu z Kotwicą
W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym tej zimy piłkarze Polonii Środa Wlkp. zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z czwartoligową Kotwicą Kórnik.
-
27.01.2022
Przedstawienie rywala: Kotwica Kórnik
W sobotę 29 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie zajmująca czwarte miejsce w IV lidze Kotwica Kórnik.
-
22.01.2022
Wygrana na początek przygotowań
W pierwszym zimowym meczu towarzyskim podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z liderem rozgrywek czwartoligowych – Unią Swarzędz.
-
20.01.2022
Przedstawienie rywala: Unia Swarzędz
W sobotę piłkarze Polonii Środa rozpoczną gry towarzyskie jakie tej zimy zaplanował dla swoich podopiecznych nasz sztab szkoleniowy. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie lider czwartej ligi Unia Swarzędz.
-
19.01.2022
PHU Kicińscy przedłuża współpracę z Polonią
Cenimy sobie współpracę z szerokim gronem naszych partnerów i cieszymy się, gdy ta pozytywna ocena spotyka się z wzajemnością. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KICIŃSCY przedłużyło umowę sponsorską z KS Polonia Środa Wielkopolska rozszerzając zakres wsparcia. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy dumni, że możemy realizować nasz piłkarski projekt przy udziale cieszącego się uznaniem lokalnego przedsiębiorstwa.
-
18.01.2022
Rozpoczęli drugi tydzień przygotowań
W poniedziałek 17 stycznia piłkarze Polonii Środa rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka będą trenować w tym tygodniu codziennie, a na koniec mikrocyklu zmierzą się z czwartoligową Unią Swarzędz.
-
13.01.2022
Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)
W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:
-
13.01.2022
Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia
Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

























































