25.09.2020

Wspaniała passa trwa

W zespole Polonii na to spotkanie zabrakło Szymona Zgardy który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W jego miejsce w osiemnastce meczowe po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Łukasz Żegleń. Te rotacje spowodowały że trener Kapuściński nieco inaczej musiał zestawić wyjściową jedenastkę swojego zespołu.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla średzkiego zespołu. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne rywali futbolówkę do własnej bramki skierował Michał Korotkiewicz i Polonia objęła prowadzenie. W 9 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Luisa Henriqueza obrońcy Chemika wybili piłkę ale najszybciej dopadł do niej Jędrzej Kujawa i strzałem z około 12 metrów pokonał bramkarza rywali. W 19 minucie w pole karne Chemika wpadł Krystian Pawlak i został tam sfaulowany przez jednego z zawodników z Polic. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Wojciech Onsorge i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Ale Polonii ciągle mało i cały czas atakowała. W 42 minucie Krzysztof Biegański idealnie zagrał w pole karne do Damiana Buczmy a ten dopełnił formalności kierując piłkę po raz czwarty do bramki rywali. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To Polonia atakowała kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Jednak na kolejną bramkę kibice zgromadzeni na Stadionie Średzkim musieli czekać aż do 87 minuty. Wtedy to w polu karnym faulowany był Adrian Szynka a rzut karny pewnie wykorzystał  sam poszkodowany. Wcześniej swoich okazji nie wykorzystali Krystian Pawlak, Damian Słabikowski i Adrian Szynka. Ostatecznie Polonia pokonała Chemika 5:0 i umocniła się na pozycji lidera trzecioligowych rozgrywek.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Frąckowiak – 25. Henriquez, 23. Kozłowski (79` 23. Kozłowski), 20. Onsorge (46` 66. Szynka), 5. Wujec, 2. Borucki, 14. Sobkowiak, 10. Kujawa, 19. Biegański (70` 18. Żegleń), 7. Buczma (58` 6. Ceglewski), 9. Pawlak (70` 17. Słabikowski).

Chemik Police  wystąpił w składzie: 27. Brzozowski – 13. Rudnik (46` 6. Dąbrowski), 15. Mykhailovskyy, 17. Korotkiewicz (56` 3. Dymitrowski), 18. Klimkowicz, 19. Białek (78` 24. Konik), 22. Telicki, 23. Siluk (46` 10. Midzio), 25. Szala (82` 16. Korzec), 26. Ława, 77. Jałoszyński

Bramki: Korotkiewicz (2`)(sam), Kujawa (9`), Onsorge (20`), Buczma (42`), Szynka (87`)

Żółte kartki: Korotkiewicz, Konik, Ława