29.01.2024

Trzy bramki od Ślęzy

Spotkanie zostało rozegrane na boiskach Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław – Kłokoczyce. Pogoda tego dnia sprzyjała a więc mecz mógł się odbyć na otwartym boisku. Poloniści słabo weszli w ten mecz za to miejscowi czyli tzw. Żółto-czerwoni posiadali inicjatywę i po składnych akcjach często stwarzali zagrożenie w naszym polu karnym. Z kilku bardzo dobrych okazji do strzelenia bramki, w pierwszej połowie wykorzystali jedną, po skutecznej główce Aleksandra Kiferta Przemysław Frąckowiak musiał wyciągać piłkę z bramki. Jednobramkowym prowadzeniem Ślęzy zakończyła się pierwsza część spotkania.

Poloniści doprowadzili do remisu zaraz po przerwie kiedy to swoją okazję bramkową pewnie wykorzystał Jędrzej Drame. Wynik 1:1 utrzymywał się do 66 minuty, w której to Mikołaj Wawrzyniak skutecznie wykończył kontratak Ślęzy, a zaledwie minutę później, powtórzył ten wyczyn i Ślęza prowadziła już różnicą dwóch bramek. Poloniści do końca starali się zdobyć jeszcze jakieś bramki ale rywale dobrze a przede wszystkim skutecznie blokowali dostęp do swojej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się porażką średzkiego zespołu 1:3.

Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Frąckowiak (46` Zawodnik testowany) – Łasocha (30` Milachowski), Żerkowski (30` Pieńczak), Wujec (60` Żerkowski), Wawroski (60` Łasocha), Stangel (30` Zawodnik testowany), Walczak (60` Stangel), Giełda (45` Mikołajczak), Durueke (60` Kaczmarek), Kaczmarek (30` Siedlecki), Bałdyga (45` Drame).

Ślęza Wrocław wystąpiła w składzie: Sobolewski - Afonso (83’Vanda), Kifert, Kozik, Jabłoński (83’Kudelskyi),, Marcjan (83’Jakóbczyk), Kluzek (72’Murat), Hampel (72’Yakovenko), Wawrzyniak (72’Metluschko), Michalski (56’Jakuć), Olek (72’Ulatowski)

Bramki dla Polonii: Drame (46`)