OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

13.03.2021

Remis mimo prowadzenia

Od samego początku zespól Polonii Środa ruszył mówiąc kolokwialnie na swojego rywala. Poloniści szybko wypracowali sobie przewagę ale długa brakowało szczęścia pod bramką rywala. Jak choćby w 23 minucie kiedy to w pole karne wpadł Paweł Mandrysz a jego uderzenie końcami palców na rzut rożny sparował bramkarz rywali. W końcu w 28 minucie jeden z piłkarzy Bałtyku blokuje ręką uderzenie Przemysława Brychlika i sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Adrian Szynka i pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później mogło być już 2:0 ale potężne uderzenie Szymona Zgardy sprzed pola karnego zatrzymało się na poprzeczce bramki rywali. W pierwszej połowie nic więcej ciekawego się nie wydarzyło i na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Polonii Środa.

Po zmianie stron Polonia podwyższyła swoje prowadzenie. Lusi Henriquez zagrał długą piłkę w pole karne tam przechwycił ją Paweł Mandrysz i wycofał do nadbiegającego Adriana Szynki który zdobył drugą bramkę dla Polonii. To była 57 minuta i wydawało się że losy meczu są już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. W 60 minucie goście zdobywają kontaktową bramkę a na listę strzelców wpisał się Sebastian Ginter. Bałtyk poszedł za ciosem i już dwie minuty później był  remis a Mateusza Janczara pięknym strzałem sprzed pola karnego pokonał Jakub Forczmański. Polonia rzuciła się do odrabiania strat. Nasz zespół dwoił się i troił pod bramką rywala ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki. Swoje okazje mieli Adrian Szynka, Przemek Brychlik, Paweł Mandrysz czy Oskar Kozłowski. Za każdym razem na przeszkodzie albo stawał bramkarz rywali albo porzeczka jego bramki. Ostatecznie Polonia mimo prowadzenia 2:0 zremisowała z Bałtykiem Koszalin 2:2 i dopisała do swojego konta tylko jeden punkt.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Henriquez, Borucki, Skrobosińki, Kozłowski, Buczma (63` Biegański), Mandrysz, Zgarda, Sobkowiak (65` Bartkowiak), Brychlik, Szynka.

Bałtyk Koszalin wystąpił w składzie: Pogorzelec – Ponurko, Jasitczak, Czenko, Waleński, Gregorek (65` Janasik (89` Jachno)), Forczmański, Duszkiewicz (75` Szaflarski), Pietrykowski (63` Górka), Ginter (84` Kąkol), Gruchała-Węsierski.

Żółte kartki: Waleński, Ginter

Bramki: Szynka (28`) (k), (57`) – Ginter (60`), Forczmański (62`)

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.