16.04.2022

Pierwsza porażka wiosny

Od samego początku oba zespoły prowadziły otwartą grę. W 9 minucie bliski objęcia prowadzenia był zespól gości. Po dośrodkowaniu w pole karne na bramkę z około 11 metrów uderzał Wiktor Patrzykąt ale Miłosz Garstkiewicz intuicyjnie broni ten strzał. W 18 minucie to piłkarze Polonii Środa byli bliscy objęcia prowadzenia. Z zerowego kąta na bramkę rywali uderzał Damian Buczma a piłka nieznacznie minęła dalszy słupek bramki Stolemu. Od 23 minuty piłkarze z Gniewina egzekwowali cztery rzuty rożne z rzędu. Po tym ostatnim dośrodkowaniu najwyżej w polu karnym wyskoczył Wiktor Patrzykąt i celnym strzałem głową pokonał Miłosza Garstkiewicza. Polonia do wyrównania doprowadziła w 34 minucie. Po koronkowej akcji całego zespołu w pole karne wpadł Jędrzej Drame i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Z remisu piłkarze Polonii Środa nie cieszyli się zbyt długo. W 39 minucie po syzbkiej kontrze Stolemu oko w oko z naszym bramkarzem znalazł się Kamil Patelczyk i strzałem obok interweniującego bramkarza wyprowadził gości ponownie na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu gości.

Po zmianie stron grająca z wiatrem Polonia ruszyła zdecydowanie do ataku. Już w 47 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy piłka otarła się o poprzeczkę. Chwilę później sprzed pola karnego uderzał Jan Andrzejewski a jego strzał był minimalnie niecelny. Na domiar złego w 53 minucie goście wyszli z kontratakiem po którym Oskar Ryk zdobył bramkę n 3:1 dla Stolemu. Polonia do końca spotkania starła się odrobić straty i doprowadzić chociaż do remisu. Jednak nastawiony na defensywę Stolem skutecznie blokował niemal całym zespołem dostęp do swojej bramki. Tym samym do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i pierwsza wiosenna porażka Polonii Środa stała się faktem.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Wujec, Skrobosiński, Andrzejewski (68` Kozłowski), Borucki, Zgarda (46` Pawlak), Buczma (68` Henriquez), Milachowski (74` Janoś), Giełda (80` Rubach), Bartkowiak, Drame.

Stolem Gniewino wystąpił w składzie: Żynel – Wiśniewski, Kotwica, Balewski, Jeżowski (78` Jurkowski), Ryk, Wachowiak, Patelczyk K. (78` Sroka), Patelczyk D., Sobczyński (57` Kafka), Patrzykąt.

Żółte kartki: Patelczyk D., Żynel

Bramki: Drame (34`) - Patrzykąt (25`), Patelczyk (39`), Ryk (53`)