12.11.2021

Nieudany wyjazd do Szczecina

Od samego początku spotkanie było toczone w szybkim tempie a akcje przenosiły się to pod jedną to pod drugą bramkę. Jako pierwsi poważne zagrożenie pod bramką rywala stworzyli gospodarze. W 21 minucie lewą stroną przedarł się Hubert Matynia i wyłożył jak na tacy piłkę nadbiegającemu Bartoszowi Bonieckiemu który dopełnił formalności i umieścił piłkę w średzkiej bramce. Po stracie bramki poloniści rzucili się do odrabiania strat. Jednak defensorzy Pogoni byli skuteczni w swoich poczynaniach. Na dodatek w 33 minucie mogło być już 2:0 dla gospodarzy. Błażej Stażycki znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem ale Miłosz Garstkiewicz świetnie interweniował zatrzymując szarżującego rywala.  W ostatniej akcji pierwszej części spotkania Pogoń mogła jeszcze strzelić drugą bramkę ale tym razem podanie Huberta Matyni nie dotarło do jego partnera w ataku i chwilę później sędzia zakończył pierwszą część gry.

Po zmianie stron Polonia ruszyła do ataków. W 48 minucie Damian Buczma ruszył lewą stroną boiska i w pełnym biegu dograł piłkę do Kacpra Nowaka. Niestety uderzenie naszego pomocnika przeleciało nad poprzeczką bramki Pogoni. W 50 minucie Polonia przegrywała już niestety dwoma bramkami. Szybka akcja Pogoni kończy się uderzeniem z bliska głową Błażeja Stażyckiego po którym Miłosz Garstkiewicz musiał piłkę z bramki wyciągać po raz drugi. Od 75 minuty Polonia musiała sobie radzić w dziesięcioosobowym składzie. Urazu szczęki doznał wprowadzony chwilę wcześniej Hubert Antkowiak i nie mógł on kontynuować gry a z racji że Polonia wykorzystała już limit zmian musiała dokończyć to spotkanie w okrojonym składzie. W 80 minucie Jędrzej Drame zagrał w pole karne do Adama Boruckiego ale naszemu środkowemu obrońcy nie udało się skierować piłki do bramki rywali. Mimo doliczonych aż pięciu minut żadnemu z zespołów nie udało się już strzelić bramki i ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem rezerw Pogoni.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Andrzejewski, Borucki, Skrobosiński (34` Wujec), Zgarda, Buczma (65` Milachowski), Giełda (46` Kozłowski), Bartkowiak (57` Drame), Kujawa, Nowak, Pawlak (57` Antkowiak).

Pogoń II Szczecin wystąpiła w składzie: Krzysztofek – Rezaeian, Mruk, Malec, Łasicki, Wawrzynowicz, Boniecki, Kort, Stasiak, Starzycki, Matynia.