22.01.2024

Sześć bramek od Zagłębia

Od samego początku lepiej w ten mecz weszli rywale którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i tworzyli sobie groźniejsze sytuacje pod bramką Przemysława Frąckowiaka. W 15 minucie jeden z graczy Zagłębia zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońców średzkiego zespołu czym zupełnie zaskoczyła średzkiego bramkarza i wpadła do bramki. Po objęciu prowadzenia Zagłębie nie zamierzało zwalniać tempa. W 33 minucie po szybkiej składnej akcji Miedzowi po raz drugi znaleźli drogę do średzkiej bramki kierującą piłkę obok interweniującego Przemysława Frąckowiaka z około 3 metrów. Jeszcze przed przerwą Zagłębie dołożyło trzecie trafienie. Tym razem prosty błąd w obronie średzkiego zespołu został przez rywali bezlitośnie wykorzystany.

Po zmianie stron Polonia Środa ruszyła do ataków. Już w 47 minucie poloniści powinni zdobyć bramkę. Idealne podanie ze środka pola Jakuba Wawroskiego do Jędrzeja Drame kończy się strzałem naszego napastnika z którym radzi sobie jednak bramkarz rywali.  Siedem minut później ponownie przed szansą staje Jędrzej Drame i tym razem swoją okazję wykorzystuje. Stracona bramka podziałała na zespół Zagłębia jak płachta na byka. Rywale rzucili się do ataków i trzy swoje sytuacje wykorzystali.  Najpierw w 57 minucie z bliska po złym wybiciu średzkiej defensywy napastnik Zagłębia pakuję piłkę do średzkiej bramki. W 77 minucie rywale przeprowadzili szybką akcję bokiem boiska zakończoną kolejnym celnym strzałem i prowadzili już 5:1. Kropkę nad i drugoligowiec postawił  w 85 minucie po raz szósty oszukując średzką defensywę i pakując piłkę do bramki rywali. Ostatecznie Polonia Środa przegrywa spotkanie z Zagłębiem II Lubin 1:6.

W pierwszej połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Wujec, Pieńczak, Szymczak, Łasocha, Zawodnik testowany 1, Siedlecki, Stangel, Bałdyga, Durueke, Giełda.

W drugiej połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Zawodnik testowany 3 – Pieńczak, Wujec, Budych, Milachowski, Walczak, Kluczyński, Drame, Wawroski, Żerkowski, Zawodnik testowany 2.

Zagłębie II Lubin wystąpiło w składzie: Steffen - Kolan, Sochań, Lepczyński, Frankowski - Antkiewicz, Kizyma, Terlecki, Dudziński, Reguła - Szafranek,  Słobodzian, Osuch, Dorożko, Lipp, Tarkowski, Kubacki, zawodnik testowany, Gruszecki.

Bramki: Drame (54`)