07.04.2024

Derby Wielkopolski dla Polonii Środa

Od samego początku spotkania grający w okrojonym składzie bez swoich liderów Mikołaja Stangela i Jakuba Giełdy poloniści oddali pole gry rywalowi skupiając się na obronie dostępu do własnej bramki i wyprowadzeniu kontrataków. W 6 minucie po jednym z takich szybkich ataków bliski szczęścia był  Bruno Siedlecki ale Andrzej Budnik bramkarz Unii Swarzędz zatrzymał uderzenie naszego skrzydłowego. Dziesięć minut później przed okazją na wyprowadzenie Polonii Środa na prowadzenie stanął Dawid Bałdyga ale i tym razem górą był bramkarz Unii. W 35 minucie właśnie Dawid Bałdyga idealnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Jędrzeja Drame a ten swojej okazji nie zmarnował pakując piłkę do bramki rywali. Poloniści objęli prowadzenie którego mimo naporów Unii nie oddali do końca pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło. Nadal przewagę posiadał zespół Unii Swarzędz ale nic z niej nie wynikało. Unici najlepszą okazję do doprowadzenia do wyrównania mieli po uderzeniu głową Krzysztofa Biegańskiego ale fantastyczną paradą popisał się Przemysław Frąckowiak. W samej końcówce poloniści mogli podwyższyć jeszcze swoje prowadzenie ale znakomitych sytuacji nie wykorzystali Dawid Bałdyga i Marcin Kaczmarek. Ostatecznie Polonia Środa pokonuje w derbach Wielkopolski Unię Swarzędz 1:0 i awansuje na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Budych, Kalak (46`Wawroski), Skrobosiński, Wujec, Walczak (74` Jakóbowski), Kluczyński (89` Milachowski), Bałdyga, Siedelcki, Durueke (74` Żerkowski), Drame (67` Kaczmarek).

Unia Swarzędz wystąpiła w składzie: Budnik – Laskowski, Marcinkowski, Chromiński, Łuczak (81` Kuźnik), Borucki, Theus, Biegański (71` Paczyński), Dałek (46` Soboń), Maluśki (58`Szeibe), Spławski

Żółte kartki: Durueke, Kluczyński, Żerkowski, Skrobosiński, Jakóbowski, Wawroski, Wujec – Szeibe, Spławski, Marcinkowski

Bramki: Drame (35`)