22.10.2023

Stargard zdobyty

Od samego początku zespół Błękitnych ruszył do ataków starając się szybko objąć prowadzenie. Poloniści dobrze się bronili ale mieli problem z przedostaniem się pod bramkę rywala. W 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym rywali a największym sprytem wykazał się Piotr Wujec który z bliska wepchnął piłkę do bramki. Kolejne minuty to wyrównana gra po obu stronach. Ale obie ekipy nie potrafiły wykorzystać swoich okazji. W końcówce pierwszej części spotkania Przemysława Frąckowiaka wyręczyli obrońcy którzy z linii bramkowej wybili piłkę uderzoną przez Michała Marczaka. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa.

Po zmianie stron Błękitni ruszyli do ataków chcąc szybko  doprowadzić do wyrównania. Z kolei Polonia Środa nastawiła się na grę z kontrataku tu upatrując swojej szansy na podwyższenie prowadzenia. Ale nim poloniści zaczęli wykorzystywać swoje okazje to najpierw dwie zmarnowali. Zarówno Kevin Durueke jak i Klaudiusz Milachowski strzelili wysoko nad bramką i bramkarz rywali nie musiał interweniować. W 82 minucie Jędrzej Drame odegrał piłkę do Mikołaja Stangela a ten pięknym strzałem tuż przy słupku zdobył bramkę. Pięć minut później ponownie Jędrzej Drame odegrał piłkę ale tym razem do Aleksandra Kluczyńskiego a ten strzałem z przed pola karnego pokonał bramkarza Błękitnych. Jeszcze w doliczonym czasie gry Grzegorz Aftyka zdołał po indywidulanej akcji pokonać Przemysława Frąckowiaka ale to było wszystko na co tego dnia było stać rywali. Ostatecznie Polonia Środa pokonała Błękitnych na ich boisku 3:1 (1:0) i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Buczma, Budych, Wujec (57` Milachowski), Skrobosiński, Walczak, Giełda (68` Wódecki), Stangel, Durueke (73` Łasocha), Siedlecki (57` Kluczyński), Bałdyga (68` Drame).

Błękitni wystąpili w składzie: Wasztyl – Liśkiewicz, Marczak, Niedojad (88` Sawczak), Ignasiak (81` Jakubowski), Nowicki, Kowalik (88` Jarzębiński), Kwiatkowski (81` Kliś), Aftyka, Kamiński, Wawszczyk.

Żółte kartki: Marczak, Kwiatkowski, Kamiński, Wawszczyk, Liśkiewicz, Jakubowski, Kowalik – Skrobosiński, Juszczyk, Giełda, Buczma, Frąckowiak

Bramki: Aftyka (90`) -  Wujec (13`), Stangel (82`), Kluczyński (87`)