03.09.2023

Rezerwy bez punktów

Pierwszy kwadrans spotkania to bardzo szybka gra z obydwóch stron. Oba zespoły odważnie ruszyły do ataków a na boisku cały czas coś się działo. W 7 minucie interweniować musiał Przemysław Frąckowiak który pewnie obronił uderzenie rywali z ostrego konta. W 14 minucie powinno być 1:0 dla Polonii Środa. Świetne zagranie w pole karne Bruno Siedleckiego kończy się strzałem głową Jakuba Wawroskiego. Niestety piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Kolejne minuty nie przynosiły akcji bramkowych po żadnej ze stron. W 41 minucie goście byli bliscy objęcia prowadzenia ale Łukasz Pietrzak przegrał pojedynek z Przemysławem Frąckowiakiem. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Oba zespoły próbowały atakować ale mało w tym było konkretów. W 65 minucie Przemysław Frąckowiak sfaulował szarżującego napastnika Polonii Golina i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki podszedł Łukasz Pietrzak i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później zespół Polonii Golina przeprowadził szybki kontratak po którym Iwo Nowierski podwyższył prowadzenie gości. Minutę później poloniści łapią kontakt po bramce Bruno Siedleckiego. Do końca spotkania średzki zespół starał się doprowadzić do wyrównania ale skuteczna gra w obronie Polonii Golina im to uniemożliwiła. Ostatecznie poloniści przegrali to spotkania 1:2.

Polonia II Środa Wielkopolska wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Żerkowski, Wujec, Gniewowski, Łasocha, Kaźmierczak (67` Owczarek), Szymczak, Kaczmarek (75` Pinczak), Wawroski (60` Płonka), Marszałkiewicz, Siedlecki.

Żółte kartki: Wawroski, Żerkowski – Purczyński, Ciesielski

Bramki: Siedlecki (71`) -  Pietrzak (67`)(k), Nowierski (70`)