29.07.2023

Remisowo w ostatnim meczu

Od samego początku spotkanie było dość wyrównane. Obie ekipy starały się grać piłką i groźnie atakować bramkę rywala. Jako pierwsi okazję do objęcia prowadzenia mieli goście ale przy strzale z około pięciu metrów napastnik Lipna nieznacznie się pomylił. Po stronie Polonii Środa dwukrotnie szczęścia strzałami z rzutów wolnych szukał Jakub Giełda ale za każdym razem na posterunku był bramkarz Lipna. W 44 minucie goście przeprowadzili szybki kontratak po którym rozmontowali obronę Polonii Środa i zdobyli bramkę. Prowadzeniem 1:0 Lipna zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron poloniści dążyli do tego żeby wyrównać. W 57 minucie bliski szczęścia był Dawid Bałdyga ale piłka po jego uderzeniu sprzed pola karnego minimalnie minęła bramkę gości. Dopiero w samej końcówce spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska piłkę do bramki rywali strzałem głową wpakował Piotr Wujec i mieliśmy remis 1:1. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. A już za tydzień poloniści rozpoczną zmagania ligowe.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Rybarczyk, Perliński, - Bałdyga, Budych, Drame, Durueke, Giełda, Goliński, Milachowski, Kaczmarek, Kluczyński, Łasocha, Skrobosiński, Walczak, Wujec i pięciu zawodników testowanych.

Bramki: Wujec (89`)