26.08.2023

Punkty zostały w Solcu Kujawskim

Od samego początku spotkanie toczone było w bardzo spokojnym tempie. Oba zespoły nie grały zbyt szybko i ze spokojem przenosiły swoje akcje pod bramkę rywala. W 20 minucie bliski szczęścia był Sebastian Pacek ale jego uderzenie po dośrodkowaniu Oleksandra Horvata minimalnie minęło słupek średzkiej bramki. W 38 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Giełdy idealnym timingiem w polu karnym wykazał się Jędrzej Drame a jego uderzenie głową wpadło do soleckiej bramki.  Poloniści nie poszli za ciosem a do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić miejscowi. W 44 minucie dośrodkowanie Oleksandra Horvata spada na głowę Sebastiana Packa a ten pakuje piłkę do bramki rywali. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron poloniści ruszyli na rywala chcąc szybko ponownie wyjść na prowadzenie. Niestety nasz zespół nadział się na kontrataki po których był w jeszcze gorszej sytuacji. Najpierw w 58 minucie Oleksandr Horvat razem z Szymonem Babiarzem rozmontowali obronę Polonii Środa, a następnie zagrali piłkę przed pole karne do Sebastiana Packa który strzałem przy słupku sprzed pola karnego wyprowadził Unię na prowadzenie. Później w 71 minucie Oleksandr Horvat zdecydował się na samodzielny rajd po którym będąc w polu karnym uderzył na średzką bramkę a piłka pod nogami Pawła Budzyńskiego wpadła do średzkiej bramki. Do końca spotkania poloniści próbowali odmienić losy spotkania. W doliczonym czasie gry kontaktową bramkę zdobył wprowadzony chwilę wcześniej  na boisko Marcin Kaczmarek ale na więcej zabrakło Polonii Środa czasu.

Ostatecznie poloniści przegrywają w Solcu Kujawskim 2:3 i wracają do domu bez punktów.

Polonia Środa Wielkopolska wystąpiła w składzie: Budzyński – Walczak (82` Pieńczak), Wujec, Buczma (75` Marszałkiewicz), Drame (75` Kaczmarek), Giełda (75` Kluczyński), Goliński, Milachowski (65` Siedlecki), Żerkowski, Skrobosiński, Bałdyga.

Unia Solec Kujawski wystąpiła w składzie: Skowroński – Witkowski, Kujawka, Szymański, Pacek (76` Krzywicki), Chołuj, Horvat, Kravchenko, Babiarz (68` Moranowski), Nawrocki, Babiński.

Żółte kartki: Babiarz, Kujawka, Horvat – Giełda,

Bramki: Pacek (44`), (58`), Horvat (71`) – Drame (38`), Kaczmarek (90+`)