14.08.2023

Ostatni sprawdzian kobiet

Pierwsze trzydzieści minut to wyrównana  gra w środku pola, dużo podań, rozgrywanie akcji do skrzydeł. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 36 minuty. Niestety to drużyna gości objęła prowadzenie. W 39 minucie po błędach w obronie tracimy bramkę na 2:0. Do szatni schodziłyśmy z wynikiem 3:0, gdy po stracie w środku pola padł gol dla przyjezdnych. W drugiej połowie nastąpiły zmiany. Do gry wprowadzone zostały Nowicka, Ratajczak, Dobroń, Bielińska.

Drugą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze. Po faulu na Julce Dobroń bezpośrednio z rzutu wolnego piłkę w siatce umieściła Julia Drożak. Kolejna szybka akcja naszej drużyny prawym skrzydłem. Laura Nowicka wycofuje piłkę i Kasia Ciesiołka strzela bramkę kontaktową. Kolejne minuty to dość wyrównana gra w środku pola. W 65 minucie drużyna z Konina strzela bramkę na 4:2 z rzutu wolnego. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym w 80 minucie tracimy kolejną bramkę na 5:2. W końcówce meczu mamy jeszcze jeden rzut wolny, który minimalnie mija bramkę przeciwnika. Niestety mecz przegrywamy 2:5.

Drużynie z Konina dziękujemy za grę kontrolną. Życzymy powodzenia w lidze! A już 19 sierpnia zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy mecz ligowy Orlen I liga. Naszym rywalem będzie drużyna Ząbkovii Ząbki. Początek spotkania o 14:00 na stadionie średzkim.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Zawodniczka testowana – Nowak (46` Ratajczak), Falkowska, Hyża, Szewczyk, Szukalska (46` Nowicka), Wielińska (46` Dobroń), Pawlak, Nogalska, Ciesiółka (82` Kraska), Drożak.