30.01.2024

MMP U-15 w futsalu: Polonia na miejscach 5-8!

Zespół Polonii został wylosowany z czwartego koszyka i trafił do grupy B, w której przyszło jej się mierzyć z broniącym tytułu MIstrza Polski - Rekordem Bielsko-Biała, sekcją futsalową Stali Mielec, a także AP Kowale.

Wyniki grupy B:

Rekord Bielsko-Biała 3:0 Polonia Środa Wielkopolska
Bartosz Wójcik, Szymon Czerniak, Krystian Myszka

Stal Mielec 4:6 Polonia Środa Wielkopolska
Nikodem Szady 4, 12, 17, 19 - Adam Gołaszewski 6, 16, Filip Staszak 7, Igor Matuszczak 9 (s), Oliwier Grześkowiak 10, Marcel Konieczny 12

AP Kowale 1:5 Polonia Środa Wielkopolska
Marcin Olewnik 17 - Marcel Konieczny 2, Filip Staszak 16, 22, 23, Antoni Łukaszewski 17

Grano 2x12 minut efektywnego czasu gry.

Sytuacja w grupie po dwóch kolejkach była niezwykle ciekawa, gdyż wszystkie zespoły mialy po 3 punkty, dlatego ostatnie mecze były niezwykle ciekawe. Polonii zwycięstwo dawało pewny awans, ale tylko z drugiego miejsca, gdyż w drugim meczu Rekord pokonał Stal Mielec. Gospodarze turnieju w bezpośednim meczu pokonali Polonię i zajęli dzięki temu pierwsze miejsce w tabeli.

W ćwierćfinale rywalem Polonii był Constract Lubawa, kolejny topowy klub futsalu w Polsce, aktualny Mistrz Polski w ekstraklasie seniorów i uczestnik futsalowej Ligi Mistrzów. Spotkanie było emocjonujące. Constract już w 1. minucie wyszedł na prowadzenie, ale pięć minut później wyrównał Filip Staszak. Drugą połowę lepiej rozpoczęła Polonia, wychodząc na prowadzenie w 15. minucie, lecz już po chwili znów był remis, który utrzymał się do końca meczu. O awansie do TOP4 musiały zdecydować więc rzuty karne. Po trzech seriach Polonia prowadziła 3:2, ale w ostatnich dwóch kolejkach skuteczniejsi byli rywale, którzy ostatecznie wywalczyli brązowy medal. Tytuł Mistrza Polski obronił grupowy rywal Polonistów - Rekord Bielsko-Biała.

Constract Lubawa 2:2 (k. 4:3) Polonia Środa Wielkopolska