OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.05.2019

Mamy finał!!!

Piłkarze Polonii Środa awansowali do czwartego z rzędu finału Wielkopolskiego Pucharu Polski. Poloniści pokonali na boisku w Trzciance miejscowego Lubuszanina 4:0 (1:0). Bramki dla zespołu Polonii Środa zdobywali: Luis Henriquez dwie, Oskar Kozłowski i Adrian Chopcia.

Mecz w Trzciance rozpoczął się dla naszego zespołu wręcz idealnie. Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze zająć swoich miejsc na trybunach a Polonia prowadziła już 1:0. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jakub Wilk a w polu karnym rywali najwyżej wyskoczył Luis Henriquez i pewnym strzałem głową skierował piłkę do bramki Lubuszanina. Szybko strzelona bramka na pewno ustawiła ten mecz a plan taktyczny przygotowany na ten mecz przez rywali legł w gruzach. Musieli on bowiem od razu odważniej zaatakować narażając się na kontrataki. Najbliżej w pierwszej połowie szczęścia był Paweł Wicher ale w duecie z Pawłem Iwanickim z bliskiej odległości nie dali rady pokonać Łukasza Radlińskiego. Poloniści z kolei starali się podwyższyć swoje prowadzenie jeszcze w pierwszej części gry ale zawsze na przeszkodzie stawał udanie interweniujący bramkarz Wojciech Olesiński.

Kolejne bramki licznie zgromadzeni na stadionie kibice obejrzeli dopiero po przerwie. Najpierw w 51 minucie kolejny rzut rożny naszego zespołu i kolejna asysta Jakuba Wilka kończy się wspaniałą bramką z około 16 metrów w samo okienko Oskara Kozłowskiego. Ale skoro bramka Kozłowskiego była wspaniała to co powiedzieć o trafieniu z 85 minuty Lusia Henriqueza? To była bramka stadiony świata. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Adam Gajda a panamski obrońca Polonii z powietrza przewrotką z około 11 metrów fantastycznym strzałem umieszcza piłkę obok zaskoczonego bramkarza rywali. Kropkę nad i Polonia postawiła w 89 minucie. Kacper Nowak przejął piłkę w środku boiska i podał do wychodzącego na czystą pozycję Adriana Chopci. Ten zabrał się z piłką i pewnym strzałem z około 11 metrów pokonał bramkarza Lubuszanina. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia pokonała Lubuszanina 4:0 i zameldowała się w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński – 22. Skrobosiński, 25. Henriquez, 2. Borucki, 23. Kozłowski, 8. Zgarda, 10. Kujawa (75` 24. Nowak), 7. Wilk (56` 9. Pawlak), 20. Gajda, 3. Buczma (80` 21. Chopcia), 11. Bartoszak (65` 13. Górzyński).

Lubuszanin Trzcianka wystąpił w składzie: 99. Olesiński – 2. Cyruk, 5. Barabasz, 6. Juracki (61` 3. Łuczak), 7. Czapliński, 8. Zieliński, 9. Iwanicki, 10. Wicher, 13. Krysztopowicz (67` 20. Szwedek), 14. Grygier, 16. Bany (61` 18. Ziopaja).

Bramki: Luis Henriquez (2`, 85`), Kozłowski (51`), Chopcia (89`)

Żółte kartki: Henriquez

Widzów: około 800 osób

Najnowsze aktualności

  • 24.11.2025

    Zwycięskie zakończenie rundy (2014)

    W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

  • 24.11.2025

    Futsal: Polonia U-15 awansowała do II fazy (2011)

    Polonia 2011 wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W hali w Racocie nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie dwa gole przez całe zawody! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyły też APR Lampart Poznań i Futsal Kościan, zostanie rozegrana w terminie 13/14 grudnia.

  • 19.11.2025

    Transmisja ze Stargardu

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii Środa rywalizować będą z Błękitnymi Stargard. Startujemy w sobotę 22 listopada o godzinie 12:50. Transmisja oczywiście z komentarzem.

  • 18.11.2025

    Runda rewanżowa czas start

    W miniony weekend zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu jesieni poloniści pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce na jej boisku 2:1. Ale koniec rundy jesiennej nie oznacza dla piłkarzy końca zmagań ligowych w tym roku. Prowadzący rozgrywki Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Tym samym w sobotę poloniści udadzą się do Stargardu na rewanżowy pojedynek z Błękitnymi. Latem górą była Polonia Środa która wygrała na własnym boisku 4:2.

  • 17.11.2025

    Premierowe zwycięstwo dziewczyn (Trampkarki)

    Zwycięstwem zakończyły rundę jesienną trampkarki Polonii, które rywalizowały w rozgrywkach 3. ligi okręgowej młodzików D1. Wygrana 2:0 (0:0) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec była pierwszą naszych zawodniczek na tym poziomie. Gole strzelały Julia Kawecka i Lena Perek.

  • 17.11.2025

    Domowa porażka na koniec jesieni (2013)

    W swoim ostatnim meczu w 1. lidze wojewódzkiej zespół Polonii 2013 przegrał na własnym boisku 2:4 (1:1) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dla naszej drużyny strzelali Leon Jacków oraz Karol Maleszka.

  • 17.11.2025

    Trampkarze spadają z 1. ligi wojewódzkiej (2012)

    Polonia 2012 przegrała w niedzielę w Licheniu Starym z SMS APR Lampart Ślesin 1:2 (0:2), a jedynego gola strzelił w drugiej połowie Kacper Leciej. Porażka przypieczętowała los Polonii, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej. Naszym zawodnikom pozostał jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Lechem Poznań/Południe. Niespodziankę sprawił drugi zespół. Drużyna Kornela Ladrowskiego wygrała z liderem rozgrywek Jedynką Luboń 3:2 (1:1) po hat tricku Karola Marciniaka. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Polonia 2012 II zakończyła rozgrywki 2. ligi okręgowej na trzecim miejscu.

  • 17.11.2025

    Niespodziewana porażka na zakończenie (2011)

    Porażką zakończyła rundę jesienną Polonia 2011 w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół przegrał na stadionie w Klęce 2:4 (0:2) z Canarinhos Skórzewo i zakończył rozgrywki na drugim miejscu za plecami Sparty Złotów. Drugi zespół pokonał 13:0 Spójnię Strykowo i w 2. lidze okręgowej również zajął drugie miejsce.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.