05.08.2023

Horror z happy endem

Spotkanie rozpoczęło się  w najgorszy możliwy sposób dla średzkiej drużyny. Już w 2 minucie Miłosz Manuszewski wykorzystał dośrodkowanie Artura Stawikowskiego i strzałem głową pokonał debiutującego w barwach Polonii Środa Kacpra Rybarczyka. Gedania chciała iść za ciosem i podwyższyć swoje prowadzenie ale na posterunku był Rybarczyk który kilka razy pewnie interweniował lub blok defensywny Polonii Środa który już więcej nie dał się zaskoczyć. Poloniści długo się rozkręcali w tym meczu ale z minuty na minutę grali coraz odważniej i groźniej atakowali. Do wyrównania średzki zespół doprowadził w 44 minucie. Jakub Giełda dograł piłkę w pole karne do Klaudiusza Milachowskiego a ten mimo asysty rywala znalazł miejsce miedzy łupkiem a bramkarzem i umieścił piłkę w bramce.

Po zmianie stron Gedania ruszyła zdecydowanie do ataków. Na bramkę Polonii sunęły kolejne ataki aż wreszcie w 57 minucie zespół gospodarzy ponownie wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, całą akcję celnym strzałem zakończył Konrad Waliszewski. Poloniści jednak szybko na to trafienie odpowiedzieli. Już trzy minuty później  po dośrodkowaniu Jakuba Giełdy na bramkę rywali uderzał Jędrzej Drame. Strzał naszego napastnika został zablokowany ale do odbitej piłki dopadł Dawid Bałdyga i ze stoickim spokojem skierował piłkę do bramki. Polonia poszła za ciosem, przejęła inicjatywę w meczu i coraz częściej groźnie atakowała. W 74 minucie Piotr Skrobosiński dograł piłkę w pole karne a tam celnym strzałem popisał się Dawid Bałdyga i po raz pierwszy w tym meczu Polonia Środa wyszła na prowadzenie. Prowadzenie którego średzki zespół nie oddał już do końca. Gedania w samej końcówce próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania ale Polonia dobrze się broniła, a  w 91 minucie świetną interwencją popisał się debiutujący w średzkiej bramce Kacper Rybarczyk. Ostatecznie Polonia pokonała Gedanię 3:2 i udanie zainaugurowała sezon 2023/24.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Rybarczyk – Walczak, Wujec, Buczma (66` Durueke), Giełda, Milachowski, Kluczyński (59` Marszałkiewicz), Wódecki (59` Drame), Skrobosiński, Żerkowski, Bałdyga (87` Pieńczak).

Gedania Gdańsk wystąpiła w składzie: Tetyk – Flis, Żukowski, Manuszewski, Adamik (61` Michalewski), Zalewski, Niewiadomski (75` Gorwa), Sosnowski, Waliszewski (82` Pawlak), Stawikowski, Zyska.

Żółte kartki: Adamik, Stawikowski, Zyska, Machola, Niewiadomski, Michalewski – Kluczyński, Bałdyga, Pieńczak

Bramki: Manuszewski (2`), Waliszewski (57`) – Milachowski (44`), Bałdyga (60`), (74`).