09.10.2023

Efektowna wygrana polonistek

Zawodniczki ze Środy Wielkopolskiej już od pierwszych minut zaczęły agresywnie  wywierać presję na przeciwniczki i mądrze rozgrywać piłkę. W 11 minucie spotkania po dośrodkowaniu Julki Drożak z rzutu rożnego pięknym strzałem głową piłkę w siatce umieściła Julia Dobroń. Cieszy fakt, iż Dobroń wróciła po dłuższej przerwie z powodu urazu mięśnia czworogłowego. Polonistki przez większą część pierwszej połowy przeważały, dyktowały swoje warunki, częściej posiadały piłkę. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego drugiego gola dla Polonii zdobyła  Dominika Hyża ustalając wynik do przerwy.

Po zmianie stron gdynianki rzuciły się ambitnie do odrabiania strat grając bardzo ostro, często faulując. W konsekwencji narażały zawodniczki gospodyń na urazy, a siebie na ukaranie żółtymi kartkami. Po serii fauli zespołu gości jedna z gdynianek musiała opuścić boisko ponieważ otrzymała drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną! Polonia z kolei próbowała przejmować kontrolę nad przebiegiem spotkania co w pełni się udało, a w doliczonym czasie gry wynik na 3:0 podwyższyła Julia Mikołajczak.

Już za tydzień derby Wielkopolski! Na stadionie Lecha zmierzymy się z drużyną Lech UAM.  Szczegóły już wkrótce.

Polonia Środa Wielkopolska wystąpiła w składzie: Parecka- Falkowska, Hyża, Ratajczak, Szewczyk, Dobroń, Drożak, Nogalska (72’ Mikołajczak), Nowicka, Wielińska (81’ Budasz), Grzesik (59’ Pawlak).

Bramki: Dobroń (11’), Hyża (35’), Mikołajczak (90+’)