19.08.2023

Cztery bramki w Luzinie

Od samego początku piłkarze Polonii Środa musieli walczyć nie tylko z rywalami na boisku ale i z lejącym się z nieba żarem. Szybciej do tych warunków przystosował się średzki zespół. W 16 minucie piłkę po dośrodkowani z rzutu rożnego podbił Piotr Wujec, a uderzeniem przewrotką popisał się Michał Walczak i poloniści objęli prowadzenie. W 28 minucie zawodnik gospodarzy Mateusz Dąbrowski kopnął bez piłki Piotra Skrobosińskiego za co obejrzał czerwoną kartkę i Wikęd musiał sobie radzić w pomniejszonym składzie. Na pięć minut przed końcem Jakub Kreft wykorzystał niefrasobliwość obrony średzkiego zespołu i wpadł z piłką w pole karne ale jego strzał fenomenalnie obronił debiutujący w bramce Polonii Środa Paweł Budzyński. Dwie minuty później poloniści wyprowadzili zabójczy kontratak. Jakub Goliński zagrał piłkę do Miłosza Wódeckiego a ten wpadł z nią w pole karne i pewnym strzałem dał dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron Wikęd ruszył do ataków chcąc zdobyć bramkę kontaktową. Dwukrotnie Polonię Środa dobrymi interwencjami ratował Paweł Budzyński, a raz piłkę z linii bramkowej wybijał Piotr Wujec. Po godzinie gry trenerzy Polonii Środa przeprowadzili trzy zmiany które zdecydowanie ożywiły poczynania polonistów w ofensywie. W 75 minucie Aleksander Kluczyński idealnie zagrał do wychodzącego na skrzydle Jakuba Golińskiego, a ten będąc już w polu karnym z powrotem odegrał piłkę Kluczyńskiemu. Uderzenie Olka obronił bramkarz Wikędu ale do odbitej piłki jako pierwszy dopadł Jędrzej Drame i bez problemu umieścił w bramce rywali. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie akcję ze środka pola zainicjował Aleksander Kluczyński który podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Golińskiego. Skrzydłowy Polonii Środa będąc w polu karnym idealnie dograł do Jędrzeja Drame a ten dopełnił formalności pakując piłkę do bramki rywali. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Polonia Środa pewnie pokonała Wikęd Luzino 4:0 (2:0) i zainkasowała trzy punkty.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Budzyński – Buczma, Wujec, Pieńczak (75` Durueke), Walczak, Łasocha (60` Kluczyński), Giełda (60` Drame), Goliński, Wódecki (60` Marszałkiewicz), Skrobosiński, Bałdyga (84` Siedlecki)

Wikęd Luzino wystąpił w składzie: Gołoś – Brzuzy (70` Gawron), Kwaśnik (78` Skurat), Wilczyński, Dąbrowski, Regulski (46` Zalow), Kreft (78` Galas), Borski, Kostuch, Petk, Król (62` Machałek).

Bramki: Walczak (16`), Wódecki (42`), Drame (75`), Drame (89`)

Żółte kartki: Kostuch, Kwaśnik, Skurat – Buczma, Marszałkiewicz

Czerwona kartka: Dąbrowski (28`)