13.10.2022

Ciekawy sparing w środku tygodnia

Od samego początku spotkania mecz był dość wyrównany. Obie ekipy starały się odważnie atakować bramkę rywala. W 13 minucie po dośrodkowaniu z boku boiska piękne uderzenie głową Enisa Destana i Kacper Rybarczyk musiał wyciągać piłkę z bramki, a Warta objęła prowadzenie. W 28 minucie Warta podwyższyła swoje prowadzenie. Milan Corryn przyjął piłkę przed polem karnym naszego zespołu i ładnym strzałem tuż przy słupku pokonał średzkiego bramkarza. Do końca pierwszej części spotkania więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron Warta dość szybko strzeliła trzecią bramkę. Strata piłki przed własnym polem karnym kończy się przejęciem jej przez Mateusza Lechowicza który sam wykończył całą akcję pokonując pewnym strzałem Mateusza Janczara. Od 55 minuty na boisku w barwach średzkiego zespołu pojawili się piłkarze bardziej doświadczeni i od tego momentu to poloniści przejęli inicjatywę w tym meczu. Polonia miała kilka szans na zmianę rezultatu, ale dwa razy dobrze obronił Jędrzej Grobelny, a po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupka bramki „Zielonych”. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Warty 3:0.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Rybarczyk (46` Janczar) – Maślanka (55` Buczma), K. Michalak (55` Nowak), K. Kaźmierczak (55` Bartkowiak), H. Kaźmierczak (55` Kluczyński), Witkowski (55` Walczak), Janoś (55` Drame), Kaczmarek (70` Janoś), Rosiak (55` Giełda), Mamedov (55` Wujec), Pryimak (55` Skrobosiński).

Warta Poznań w pierwszej połowie wystąpiła w składzie: Grobelny – Rakowski, Kościelny, Kultys, Kostevych, Rzeźnik, Falbierski, Corryn, Szmit, Destan, Sarbinowski.

Grali także: Jakub Ganowski, Kamil Janik, Aleks Jechura, Jakub Wajman, Mateusz Lechowicz, Szymon Rola.

Żółte kartki: Janoś

Bramki: Destan (13`), Corryn (28`), Lechowicz (55`)