22.10.2022

Cartusia rozmontowana

Od samego początku poloniści ruszyli do ataków na bramkę rywala. Już w 7 minucie Kacper Nowak zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego a piłka idealnie wpadła pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vadyma Prokopenko. Chwilę później powinno być 2:0. W doskonałej sytuacji znalazł się Krystian Pawlak ale jego uderzenie nogami obronił bramkarz Cartusi. W 28 minucie nieoczekiwanie goście doprowadzili do wyrównania a Przemysława Frąckowiaka z bliska pokonał Jakub Poręba. Na odpowiedź polonistów nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później Bartosz Bartkowiak idealnie wyłożył piłkę Klaudiuszowi Milachowskiemu a ten z bliska wpakował ją do bramki rywali i Polonia wróciła na prowadzenia. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. W 44 minucie w pole karne Polonii wpadł Jakub Poręba ale jego strzał zatrzymał się na słupku. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania .

Po zmianie stron Cartusia ruszyła do odrabiania strat i szybko nadziała się na kontratak polonistów po którym nasz zespół wywalczył rzut rożny. Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Bartosz Bartkowiak a głową do bramki skierował ją Krystian Pawlak. To podcięło skrzydła gospodarzom a napędziło Polonię Środa. W 65 minucie Bartosz Bartkowiak zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka po strzale naszego pomocnika wpadła obok zaskoczonego bramkarza Cartusi a Bartek do dwóch asyst w tym meczu dołożył jeszcze trafienie. Kropkę nad i w tym meczu postawił Piotr Skrobosińki który w 70 minucie zdecydował się na uderzenie z około 18 metrów a piłka wpadła w samo okienko bramki rywali. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenia ale piłka po strzale wprowadzonego chwilę wcześniej Mateusza Rosiaka trafiła tylko w poprzeczkę. Ostatecznie Polonia pokonuje Cartusię na jej boisku 5:1 (2:1).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Wujec (84` Maślanka), Skrobosiński, Buczma, Walczak, Bartkowiak (84` Rosiak), Kluczyński (68` Kultys), Giełda, Milachowski (78` Łasocha), Nowak (78` Janoś), Pawlak.

Cartusia Kartuzy wystąpiła w składzie: Prokopenko – Szałecki, Dobek, Kucher (65` Zelenevych), Marczak, Dampc, Trela, Poręba J (74` Parulski) Iwanowski, Kopania (65` , Poręba M.,

Żółte kartki: Kucher – Pawlak, Giełda

Bramki: Poręba J. (28`) - Nowak (7`), Milachowski (30`), Pawlak (56`), Bartkowiak (65`), Skrobosiński (70`)