15.10.2023

Bułgarska zdobyta

Dla Polonistek spotkanie mogło się rozpocząć doskonale, bo już w drugiej minucie spotkania Kamila Wielińska znalazła się w świetnej sytuacji strzeleckiej, która przyniosła tylko rzut rożny. W 27 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę strzałem głową w siatce umieściła Dobroń. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana.  Do końca pierwszej połowy pani arbiter doliczyła 2 minuty i w tym czasie za faul na Klaudii Nogalskiej zawodniczka Lecha została ukarana drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Do szatni polonistki schodziły z jednobramkowym prowadzeniem i przewagą jednej zawodniczki.

Po zmianie stron w 47 minucie błąd bramkarki gospodarzy wykorzystała Laura Nowicka. Przechwyciła piłkę po jej niecelnym podaniu i strzałem pod poprzeczkę podwyższyła wynik spotkania na 0:2. Od tego momentu Polonia Środa Wielkopolska kontrolowała przebieg spotkania na Bułgarskiej  konsekwentnie realizując założenia przedmeczowe. Kolejna bramka na 0:3 padła ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu Julii Drożak piłkę w siatce ponownie  strzałem głową umieściła Julia Dobroń, dla której było to drugie trafienie w tym meczu. W 80 minucie w polu karnym bardzo dobrze odnalazła się Kamila Wielińska, która płaskim uderzeniem piłki zmusiła bramkarkę Lechitek kapitulacji. Na trzy minuty przed końcem spotkania, po kolejnym rzucie rożnym kolejnego gola dorzuciła Dominika Hyża po precyzyjnym piłki z woleja. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 0:6 ustaliła  Julia Mikołajczak.

Bramki: Dobroń (28`), (53`), Nowicka (46`), Wielińska (80`), Hyża (87`), Mikołajczak (90`)

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka – Falkowska, Hyża, Szewczyk, Ratajczak, Dobroń (77` Grzesik), Drożak, Nowicka (77` Pawlak), Nowak (51` Mikołajczak), Nogalska (81’ Połatyńska), Wielińska (81’ Kraska)

Na boisko nie weszły: Mądra M., Olszak O., Mordel M.