17.06.2012

Zwycięstwo juniorów we Wronkach

Ostatni mecz w tym sezonie, w grupie mistrzowskiej juniorzy młodsi rozegrali na wyjeździe we Wronkach. Po ciekawym i emocjonującym widowisku Polonia zwyciężyła Błękitnych 3-2 (0-1).

Już początek spotkania zapowiadał się na wyrównany i pasjonujący pojedynek, gdyż akcje przenosiły się raz pod jedną a raz pod drugą bramkę. W pierwszej akcji gospodarze przeprowadzili ładną akcję lewą stroną, ale nie potrafili jej wykończyć celnym strzałem. Po chwili Maciej Polody podał dokładnie do Szymona Grzelaka, który strzelił wysoko nad poprzeczką. W 5 minucie błąd sędziego, który nie zauważył spalonego piłkarza miejscowych, który po solowej akcji strzelił na 1-0 dla Błękitnych. Upłynęło pięć minut i tym razem zaatakowali poloniści, ale strzał Bartka Nowaka wylądował na poprzeczce. W 23 minucie doskonałą okazję na wyrównanie miał Szymon Grzelak, ale nie wykorzystał rzutu karnego strzelając obok bramki. Nagle zmieniły się warunki atmosferyczne i mocno zaczęło padać, ale nie miało to znaczącego wpływu na rozgrywany mecz. Na dziesięć minut przed przerwą Bartek Nowak marnuje kolejną wypracowaną sytuację dla Polonii i strzela wprost w interweniującego bramkarza z Wronek. Jeszcze przed przerwą strzela gola Adrian Olczyk, lecz sędzia odgwizduje spalonego.

Po zmianie stron, nastąpiło kilka zmian, po których Polonia zdominowała boisko i przejęła inicjatywę. Niestety w 49 minucie po rzucie rożnym błąd w kryciu defensywy średzian i miejscowi strzelają z główki na 2-0. Osiem minut później przyszła odpowiedź, tym razem Polonia po rzucie rożnym i strzale tuż przy słupku Adriana Olczyka i średzianie uzyskują kontaktowego gola. Z minuty na minutę goście rozkręcali się, czego efektem były dogodne sytuacje podbramkowe. W 61 minucie Szymon Grzelak z kilku metrów od bramki przestrzela tuż obok prawego słupka piłkarzy z Wronek. Po chwili Maciej Polody z kilku metrów uderza nad poprzeczką. W kolejnej akcji następuje rehabilitacja Szymona podającego dokładnie do Krystian Olczyka, który precyzyjnym strzałem uzyskuje wyrównanie w tym meczu na 2-2. Gospodarze również kontratakowali, ale wysoka dyspozycja Karola Wituckiego w defensywie średzian, nie pozawalała im na stwarzanie sytuacji bramkowych. W najgroźniejszej sytuacji Błękitnych, dobrym refleksem popisał się nasz bramkarz – Bartek Kurasiak odbijając piłkę po strzale z kilku metrów na rzut rożny. W 70 minucie ponownie Szymon Grzelak podaje do wybiegającego na czystą pozycję Macieja Polodego, który po zwodzie minął bramkarza i zdobył zwycięskiego gola dla Polonii.

Podsumowując mecz, to zwycięstwo jednobramkowe było całkowicie zasłużone dla Polonii, gdyż średzianie po gorszej, ale wyrównanej pierwszej części zupełnie zdominowali ostatnie 30 minut, będąc piłkarzami bardziej kreatywnymi oraz lepiej przygotowanymi sprawnościowo-fizycznie od piłkarzy z Wronek. Po tym spotkaniu juniorzy będąc młodszymi o rok od pozostałych drużyn (oprócz Lecha) w grupie mistrzowskiej, utrzymali dobre czwarte miejsce w okręgu poznańskim.

Juniorzy młodsi wystąpili w składzie: Bartek Kurasiak, Paweł Burchacki, Mateusz Lipiecki (41’ Karol Witucki), Jan Janasik, Karol Kaźmierczak, Jakub Kurasiński (41’ Krystian Olczyk), Tomasz Kaźmierski, Adrian Olczyk, Bartek Nowak (35’Marcin Malusiak, 45’Mateusz Stanisławski), Maciej Polody, Szymon Grzelak.