OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

14.11.2019

Znamy wszystkich uczestników pucharu

W narodowe święto niepodległości 11 listopada zostały rozegrane finały na szczeblu okręgu Pucharu Polski w 2019/20. Zwycięzcy tych finałów dołączyli do zespołów z III i IV ligi i na wiosnę rywalizować będą w etapie wojewódzkim.

Zmiany dokonane latem w wojewódzkich rozgrywkach pucharowych dały szansę na osiągnięcie sukcesu drużynom z niższych lig. Przewidywania okazały się trafne, bo aż czterech z dziesięciu finalistów to zespoły z Klasy Okręgowej bądź niższych lig. Dla nich możliwość zdobycia trofeum była wyjątkową okazją, a mecze finałowe był prawdziwymi świętami.

Triumfatorzy oprócz pucharów otrzymali prawo dalszej gry w Totolotek Puchar Polski. Oznacza to, że znamy komplet uczestników w 1/16 finału na etapie wojewódzkim który wygląda następująco:

- zwycięzcy pucharów okręgowych: GKS Grębanin, Iskra Szydłowo, Korona Piaski, SKP Słupca, Stella Luboń.

- zespoły z IV ligi: Olimpia Koło, Ostrovia Ostrów Wlkp., TPS Winogrady, KS Opatówek, Pogoń Lwówek, Warta Międzychód, Polonia Kępno, Obra Kościan, Kotwica Kórnik, Centra Ostrów Wlkp., Victoria Ostrzeszów, Polonia Leszno, Lubuszanin Trzcianka, Pogoń Nowe Skalmierzyce, Unia Swarzędz, LKS Gołuchów, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Victoria Września.

- zespoły z III ligi: KKS Kalisz, Mieszko Gniezno, Sokół Kleczew, Polonia Środa Wlkp., Nielba Wągrowiec, Górnik Konin, Jarota Jarocin.

W sumie mamy 30 zespołów. Tym samym dwie ekipy w 1/16 finału otrzymają wolny los. Decyzją Wielkopolskiego ZPN-u będą to najwyżej sklasyfikowani uczestnicy rozgrywek na podstawie tabel końcowych sezonu 2018/19 – KKS Kalisz i Mieszko Gniezno.

Losowanie 1/16 finału wojewódzkiego Puchar Polski odbędzie się w siedzibie WZPN-u w połowie listopada. Przypominamy że Polonia Środa jest obrońcą tego trofeum.

Najnowsze aktualności

 • 10.12.2019

  T. Sołtysiak: Musimy dbać o rozwój naszych zawodników

  Zapraszamy Was na rozmowę z nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa Tomaszem Sołtysiakiem. Dowiecie się z niej nieco więcej o naszym nowym pracowniku, oraz poznacie jego wizję funkcjonowania naszej Akademii.

 • 10.12.2019

  Podsumowanie rundy trampkarzy (2005)

  Zespół Trampkarza Starszego rozpoczął przygotowania do sezonu w sierpniu pod okiem Pani Trener Marty Wożniak, gdzie drużyna była na obozie w Darłówku. W dniu 23.08.2019 zespół został przekazany Trenerowi Przemysławowi Łoniewskiemu. Do pomocy w prowadzeniu treningów i meczy został skierowany Kamil Drzewiecki.

 • 10.12.2019

  Udana runda żaków (2011)

  Drużyna rozpoczęła treningi w lipcu. W sierpniu ze względu na okres wakacyjny i spowodowaną tym niższą frekwencję odbywały się wspólne treningi dla obu grup . Żaki trenowały wspólnie z grupą trenera Luisa Henriqueza.

 • 09.12.2019

  Dwa turnieje orlików (2010)

  Podczas ubiegłego weekendu nasz zespół orlików młodszych zagrał w dwóch turniejach.

 • 09.12.2019

  Dziewiąte miejsce Polonii (2008)

  W miniony weekend zespół młodzików młodszych Polonii Środa prowadzony przez trenera Valerego Bahnko wziął udział w silnie obsadzonym turnieju halowym SBG Cup który odbywał się w Gnieźnie.

 • 09.12.2019

  Orlik starsze po rundzie (2009)

  Drugi zespół orlików starszych to zespół prowadzony przez trenera Pawła Hoffmanna który od rundy jesiennej przejął zespół po trenerze Damianie Buczmie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36:45.

 • 09.12.2019

  Świetne pół roku trampkarzy (2006)

  Trampkarze młodsi swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli z początkiem lipca. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu na obiektach naszego klubu. Do sztabu szkoleniowego w lipcu dołączył drugi trener – Adrian Błaszak, który swoim doświadczeniem z boisk bardzo pomógł naszym młodym zawodnikom.

 • 05.12.2019

  Mikołajki w rytmie baletu

  #Mikołajki #GramyRazem #SkarbnicaTalentów #Balet

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.