OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

18.12.2018

Zdobyli złotą podkowę Racotu (2004)

W sobotę 15 grudnia trampkarze starsi udali się na turniej halowy do Racotu. Turniej ten rozgrywany dla rocznika 2004, był pod nazwą „o Złotą Podkowę Racotu”, a w turnieju wzięło udział łącznie 10 zespołów, w tym dwa ze Środy Wlkp.

Na turniej pojechało 17 wychowanków Polonii, a trener Mariusz skompletował drużyny ze swoich dwóch zespołów prowadzonych w lidze WZPN.

Pierwsza drużyna mierzyła się z Orłami Komorniki, wygrywając to spotkanie 2:0. Obie bramki zdobył Wojtek Pinczak. Następnie porażki z Koroną I Wschowa 3:0, KS 1920 Mosina 2:1 i na koniec meczów w grupie 1:0 z PKS Racot. Po trzech porażkach, Polonia zajęła miejsce nie dające szansy gry w dalszej części turnieju.

Natomiast druga drużyna Polonii mierzyła się z Juna Trans Stare Oborzyska, wygrywając aż 5:0. W tym meczu do bramki rywali trafiali: Kamil Baranowski 2x, Wojtek Stępień, Jędrzej Lammel oraz Dawid Boniecki po jednej bramce. W drugim meczu niestety porażka 2:1 z Koroną II Wschowa. Honorową bramka był autorstwa Roberta Rubacha. W kolejnych dwóch meczach dwa zwycięstwa. Z Krobianką Krobia 3:0, a do bramki rywala trafiał Sebastian Wajszczuk 2x oraz Dawid Boniecki. Wynikiem 2:0 zakończyło się ostatnie spotkanie z Orłami Pniewy. Bramki zdobył Dawid Boniecki oraz Sebastian Wajszczuk.

Tym samym po dobrym układzie wyników innych spotkań, Polonia zajęła 1 miejsce w grupie, więc grała w meczu finałowym o pierwsze miejsce z Koroną I Wschowa, które to po bramce Roberta Rubacha, Polonia wygrała 1:0. Tym samym poloniści cieszyli się ze zdobycia złotej podkowy Racotu.

Polonia wystąpiła w składzie:

POLONIA I – Szymon Ratajczak, Bartosz Wysocki, Nikodem Dymski, Wiktor Ligocki, Adam Krotofil, Jakub Szymczak, Wojtek Pinczak, Mikołaj Kania

POLONIA II – Filip Łuczak, Dawid Boniecki, Kamil Baranowski, Jędrzej Lammel, Jakub Bzowy, Maciej Mikołajczak, Robert Rubach, Wojtek Stępień, Sebastian Wajszczuk

Najnowsze aktualności

 • 21.03.2019

  Karol Arys poprowadzi mecz z Mieszkiem

  Karol Arys ze Szczecina poprowadzi niedzielne spotkanie w III lidze grupa druga w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą Mieszka Gniezno.  W tym sezonie sędzia ten nie miał jeszcze okazji prowadzić spotkania z udziałem naszego zespołu.

 • 20.03.2019

  Porażka w Orzechowie (2006)

  W sobotni poranek młodzik starszy udał się na grę kontrolną do Orzechowa. Przeciwnikiem byli lokalni zawodnicy urodzeni do 2005 roku.

 • 20.03.2019

  Ciekawe springi żaków (2011)

  W dniu 16 marca 2019 roku drużyna rocznika 2011 rozegrała bardzo ciekawe mecze sparingowe. Do Środy Wlkp. przyjechały drużyny: Lecha Poznań, Juventus Academy Wrocław oraz drużyna Akademii Namysłów.

 • 19.03.2019

  W półfinale z Mieszkiem

  Znamy rozstrzygnięcia wszystkich meczy ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Dla nas najważniejsza informacja jest taka że po pokonaniu rezerw pierwszy zespół Polonii Środa zagra w półfinale tych rozgrywek.

 • 18.03.2019

  Rezerwy lepsze od juniorów

  Po ostatnim „bratobójczym” pojedynku w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w którym to zmierzył się dwie drużyny seniorów Polonii Środa  przyszedł czas na kolejne spotkanie i pojedynek „miedzy sobą”. Tym razem jednak w meczu kontrolnym i przeciwnikiem rezerw Średzkiej Polonii była drużyna juniora starszego KS Polonia Środa. Mecz odbył się w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie w Topoli i zakończył się wynikiem 4:1 dla seniorów.

 • 18.03.2019

  Porażka z Lechią (2004)

  W minioną sobotę o godz. 11:00 na boisku z Zielnikach doszło do sparingu polonijnej drużyny rocznika 2004 z Lechią Kostrzyn, reprezentowaną przez zawodników z rocznika 2003/04. Tego dnia wiał siły wiatr, co często doprowadzało do nieoczekiwanego zatrzymania się piłki lub zmiany jej kierunku lotu co bardzo utrudniało grę oby drużynom.

 • 18.03.2019

  Remis w ostatnim sparingu (2007)

  W sobotę 16 marca o godzinie 10:00 na boisku w Zielnikach odbył się kolejny mecz sparingowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z pierwszoligowym Canarinhos Skórzewo.

 • 18.03.2019

  Jantex z nowym logo

  #NoweLogo #Marketing #Ekstra

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.