14.10.2018

Wygrana z Chemikiem Bydgoszcz!

W słoneczne popołudnie na stadionie w Środzie Wielkopolskiej zmierzyły się ze sobą drużyny Polonii Środa Wielkopolska z Chemikiem Bydgoszcz.

Nasi rywale przed meczem zajmowali przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, przy 9. miejscu Polonii Środa.

Pierwsza połowa toczyła się głównie w środku boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywala stwarzając sobie 100% sytuacje, z kolei potencjalnie groźne kontry były stopowane przez dobrze grających obrońców.

Zmieniło się to w 29 minucie. Pozornie niegroźny strzał zza pola karnego naszych zawodników wypluł przed siebie bramkarz rywali, a do piłki dopadł Bartoszak posyłając piłkę między nogami bramkarza wyprowadzając nas na prowadzenie!

Po strzelonej bramce obraz gry wrócił do tego początkowego, a na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 1:0 dla Polonii.

W 48 minucie żółtą kartką został ukarany zawodnik gości – Czajka. A po chwili dokonali zmiany – Frasz zmienił Więckowskiego.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli niezwykle naładowani. Mecz toczył się praktycznie na połowie zespołu gości. W pierwszym kwadransie drugiej połowy stworzyliśmy kilka groźnych akcji, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki.

W 75 minucie nasze starania przyniosły skutek. W polu karnym rywali piłkę otrzymał Apolinarski, któremu jednak nie udało się oddać strzału, więc wycofał do Chopci, który uderzył po długim rogu podwyższając na 2:0!

Mimo kilku dobrych sytuacji z naszej strony wynik nie uległ już zmianie. 3 punkty zostały w Środzie!

Polonia Środa:
Łukasz Radliński - Adam Borucki, Damian Buczma (54’ Adrian Chopcia), Jakub Wilk (70’ Górzyński), Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa, Jakub Apolinarski (84’ Gwit), Krzysztof Bartoszak, Piotr Skrobosiński, Oskar Kozłowski, Luis Henriquez

Ławka: Przemysław Frąckowiak, Piotr Wujec, Michał Stańczyk, Michał Górzyński, Jakub Gwit, Adrian Chopcia

Chemik Bydgoszcz - Gracjan Fabiszewski (50’ Frasz) - Rafał Więckowski, Beniamin Czajka, Adam Kacprzak, Wiktor Osiński (75’ Olszewski), Piotr Siekierka (61’ Janicki) , Wojciech Mielcarek, Robert Kawałek, Szymon Maziarz, Maciej Kot (85’ Mik), Daniel Włosiński

Ławka: Paweł Laskowski, Robert Frasz, Dorian Affeld, Dawid Janicki, Radosław Mik, Paweł Olszewski, Mariusz Miłek

• 18.03.2024

Drugie miejsce w turnieju DoItPlay (2009)

Polonia 2009 weekend spędziła w Ustroniu Morskim, gdzie wzięła udział w turnieju piłkarskim DoItPlay. Nasz zespół rozpoczął turniej od dwóch remisów, ale później wygrał wszystkie mecze, co wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca, dwa punkty za Żakami Szczecin.

Porażka na początek (2008)

Nieudanie rundę wiosenną rozpoczęli Poloniści z rocznika 2008 rywalizujący w lidze profesjonalnej B1. W wyjazdowym meczu z KKS-em 1925 Kalisz nasza drużyna przegrała 1:4 (0:1), a jedyną bramkę dla Polonii strzelił wracający do klubu po ponad czterech latach Piotr Kamiński.

Akademia: Raport z rozgrywek (16/17.03.2024)

Trzy mecze ligowe rozegrały w miniony weekend zespoły akademii. Jako pierwsi do gry przystąpili juniorzy młodsi z rocznika 2008. Poloniści przegrali na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz 1:4, a jedyną bramkę dla średzkiej drużyny strzelił Piotr Kamiński. W niedzielę pierwszy mecz ligi profesjonalnej rozegrała Polonia 2010. Na boisku w Budzisławiu Kościelnym nasz zespół wygrał 4:2, a hat tricka zdobył Kamil Jankowiak. W Pleszewie natomiast Polonia 2012 wygrała aż 11:0 ze Stalą Pleszew. Łupem strzeleckim podzieliło się pięciu zawodników, a dwóch z nich skompletowało hat tricka - Jeremi Sójka oraz Kacper Chojnacki.

• 15.03.2024

Akademia: Zapowiedź weekendu (16/17.03.2024)

Powoli po przerwie zimowej rozkręcają się rozgrywki ligowe. W nadchodzący ten weekend trzy nasze drużyny zagrają swoje inauguracyjne mecze w rundzie wiosennej. W sobotę Polonia 2008 zagra z KKS-em 1925 Kalisz 2007, a więc na początek szykuje się hitowe starcie, gdyż jesienią oba zespoły zajęły dwa pierwsze miejsca.

W niedzielę debiut w lidze profesjonalnej zaliczy Polonia 2010, która zmierzy się na wyjeździe z SMS AP Reissa Ślesin, zaś Polonia 2012 w 1. kolejce ligi wojewódzkiej D2 zagra w Pleszewie ze Stalą.

Transmisja z Torunia

W sobotę 16.03 piłkarze Polonii Środa zagrają kolejny ligowy mecz w tym roku. Rywalem średzkiej ekipy będzie Elana Toruń

Z tego spotkania przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

Początek transmisji o godzinie 13:45.

• 14.03.2024

Z wizytą u wicelidera

Nabiera rumieńców marcowa rywalizacja o ligowe punkty w wykonaniu piłkarzy Polonii Środa. W sobotę 16 marca poloniści udadzą się do Torunia aby w mieście pierników zmierzyć się z wiceliderem ligowej tabeli Elaną Toruń.

• 13.03.2024

Rywalizowali z Polonią Poznań (2015)

W sobotni poranek 9 marca rocznik 2015 udał się do Poznania na małe derby Polonii - przeciwnikiem podopiecznych Adriana Wojtysiaka i Pawła Hoffmanna była Polonia Poznań.

Gra z Polonią Poznań (2013)

W niedzielne południe w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał mecz z rówieśnikami z Polonii Poznań.