02.02.2013

V Bal Sympatyków KS Polonia

Kolejny, już piaty Bal Sympatyków KS Polonia za nami. Tegoroczna zabawa wydaje się, ze była naprawdę bardzo udana i to z wielu powodów.

Na zabawie podczas której do tańca przygrywała orkiestra Bracia Walewscy była znakomita frekwencja. W sumie, w dwóch salach bawiło się ponad dwieście osób, w tym wielu zawodników, sponsorów, kibiców i rodziców naszych zawodników. Nie zabrakło także Burmistrza Miasta Wojciecha Ziętkowskiego z małżonką oraz przedstawicieli wielu firm wspierających nasz klub.

Podczas Balu wyłoniono także Najpopularniejszego Sportowca Polonii, którym został Paweł Przybyłek. Nasz plebiscyt na trwałe wpisał się już w historię naszych Bali i z pewnością jest miłym akcentem podczas zabawy.

Tegoroczny Bal różnił się jednak od poprzednich gdyż po raz pierwszy nasza zabawę połączyliśmy z akcja charytatywną. W tym roku zorganizowaliśmy akcje zbierania datków dla Michała i Piotra Staniszewskich, znanych kibiców Polonii, którzy chorują na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a czyli genetyczną, wrodzoną chorobę układu nerwowo-mięśniowego. Oboje muszą być podłączeni przez 24h do respiratora a ich rehabilitacja ciągle wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Akcja sponsorowana przez Carrera Cars Team spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników Balu, dzięki czemu zebraliśmy bardzo dużą kwotę, którą przekażemy Rodzinie Michała i Piotra Staniszewskich. O szczegółach przekazania wsparcia poinformujemy w poniedziałek.

Ta drogą, w imieniu swoim oraz Michała i Piotra Zarząd KS Polonia składa serdeczne podziękowania dla właścicieli firmy Carrera Cars Team za przekazanie bezpłatnie niezwykle interesujących nagród w postaci Vouchera na wypożyczenie samochodu Porsche na Weekend oraz 3 Voucherów na Co Drive po torze Poznań, oczywiście w samochodach marki Porsche. Składamy także wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy okazali tak duże zainteresowanie nasza akcją na rzecz Rodziny Staniszewskich.

O ofercie firmy z Puszczykowa można dowiedzieć się na stronie: carreracarsteam.pl

V Bal Sympatyków KS Polonia zakończył się nad ranem a już teraz zapraszamy na następny, który odbędzie się lutym 2014-go roku.

Zdjęcia z balu zobaczyć można tutaj, natomiast tutaj obejrzeć można fotografie z losowania karnetów VIP na rundę wiosenną sezonu 2012/13, które można było wygrać.

• 30.04.2024

Akademia: Zapowiedź majówki (30.04-05.05.2024)

Majówka 2024 przepełniona będzie piłkarskimi emocjami, które rozpoczną się już w we wtorek i potrwają do poniedziałku! W tym czasie czeka nas dwanaście meczów drużyn akademii oraz trzy turnieje ligowe WZPN! Sporo meczów rozegranych zostanie na Stadionie Średzkim! Sprawdźcie koniecznie terminarz.

Porażka mimo prowadzenia (Juniorki)

W sobotę zawodniczki Polonii rywalizujące w III lidze okręgowej trampkarzy C2 udały się do Orzechowa z nastawieniem by zdobyć trzy punkty. Przez długi czas wszystko układało się po myśli naszej drużyny, która prowadziła po bramkach Alicji Doros i Nikoli Jeziorskiej i co kilka chwil stwarzały kolejne okazje. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:2 i obronili je do gwizdka kończącego spotkanie.

Porażka w Kórniku (2013)

W niedzielę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013) udali się do Kórnika, gdzie rozegrali mecz I ligi okręgowej młodzików D2 z Kotwicą. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis w starciu z zespołem, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Między 51. a 53. goście zdobyli jednak trzy gole, a w 60. minucie ustalili wynik spotkania.

Dziewięć goli z Kotwicą (2012)

W meczu 3. kolejki II ligi okręgowej zespół młodzików urządził prawdziwy festiwal strzelecki. Polonia wygrała aż 9:3 z Kotwicą II Kórnik, a skutecznością błysnął Adam Płóciennik, który aż czterokrotnie trafiał tego dnia do siatki.

Lider z Leszna pokonany! (2012)

W starciu lidera i wicelidera I ligi wojewódzkiej młodzików zespół Polonii 2012 na Stadionie Średzkim po emocjonującym meczu pokonał lidera rozgrywek - Polonię 1912 Leszno 5:4 (1:2). Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale to goście schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Nasz zespół po przerwie wyrównał, by po chwili goście znów prowadzili. Końcówka należała jednak do Średzian, którzy w ciągu czterech minut zdobyli trzy gole, na co rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem!

Porażka ze Zjednoczonymi (2011)

W piątek zespół Polonii 2011 II zagrał wyjazdowy mecz II ligi okręgowej D1. Nasz zespół przegrał 0:3 (0:1) w Psarach Polskich ze Zjednoczonymi Września.

Wysokie zwycięstwo z Talentem (2010)

Zespół Polonii 2010 II w sobotę rozegrał kolejny mecz I ligi okręgowej trampkarzy C2. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego na boisku w Zielnikach wygrali z Talentem Poznań 8:2 (3:1), a hat tricka zdobył Sviatoslav Melnykov. Dorobek strzelecki Polonii uzupełnili Jakub Mikołajczak - 2, Adam Poloszyk - 2 oraz Kamil Zenker. Po sześciu rozegranych kolejkach nasz zespół zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Roztrwonione prowadzenie (2010)

W meczu na szczycie ligi profesjonalnej C2 zespół Polonii 2010 mierzył się na Stadionie Średzkim z wiceliderem rozgrywek - UKS AP Reissa Jarocin. Początek meczu był świetny w wykonaniu Polonistów, którzy po 19 minutach gry prowadzili już 2:0. Po chwili goście złapali jednak kontakt, ale na przerwę nasza drużyna schodziła z przewagą jednego gola. Druga połowa należała niestety do gości, który najpierw w 68. minucie doprowadzili do remisu, a minutę przed końcem podstawowego czasu gry zadali decydujący cios na wagę trzech punktów.