04.11.2012

Unia Solec Kujawski pokonana!

W meczu kończącym 15. kolejkę spotkań III ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku Unię Roszak Solec Kujawski 2:1.

Już w pierwszej minucie poloniści powinni objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Damian Buczma, ale jego strzał na rzut rożny obronił bramkarz Unii. Chwilę później błąd w obronie średzian mogli wykorzystać goście, lecz na szczęście dla Polonii piłka uderzona z 17. metrów minimalnie minęła słupek. Minutę później strzał Łukasza Przybyłka zza pola karnego wylądował wprost w rękach golkipera solczan. W kolejnych minutach gra przeniosła się do środkowej części boiska i dopiero w 14. minucie Polonia stworzyła sobie kolejną okazję bramkową, gdy uderzenie z pięciu metrów Krzysztofa Wolkiewicza intuicyjnie wyłapał bramkarz. Dwie minuty później nasz zawodnik już się zrehabilitował i z najbliższej odległości wyprowadził średzian na prowadzenie. Następnie nadal atakowali podopieczni Roberta Halaburdy, którzy niestety nie wykorzystali między innymi sytuacji sam na sam, a uderzenia Michała Wawszczaka, Łukasza Przybyłka i Dawida Liska były niecelne. Goście swoich okazji szukali głownie w stałych fragmentach gry i w 31. minucie byli bliscy wyrównania, ale fenomenalnie strzał głową po dośrodkowaniu wybronił Sławomir Janicki. Minutę przed końcem pierwszej połowy nasz golkiper był już bez szans. Piłka wrzucona z rzutu wolnego spadła wprost na głowę Jordana Bednarka, który uszczęśliwił swój zespół zdobywając wyrównującego gola. Ostatecznie do szatni obie drużyny schodziły z nierozstrzygniętym rezultatem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy dwukrotnie strzelali na bramkę średzian. Najpierw po rzucie rożnym futbolówkę nad poprzeczką przeniósł jeden z graczy Unii, a po chwili strzał z pola karnego z problemami obronił Sławomir Janicki. W 55. minucie arbiter główny Kamil Dunaj powinien podyktować jedenastkę dla średzian za zagranie ręką w polu karnym. Sędzia pozostał jednak przy swoim i nakazał grać dalej wzbudzając niezadowolenie wśród polonistów jak i kibiców zgromadzonych na stadionie. W kolejnych minutach na boisku niewiele się działa, gra toczyła się głownie w środku pola, a sędzia, który ewidentnie nie mógł poradzić sobie z prowadzeniem meczu co chwile podejmował błędne decyzje zarówno na niekorzyść Polonii, jak i Unii. Mimo burzliwego przebiegu spotkania średzianie zdołali zdobyć zwycięskiego gola. W 70. minucie strzał Damiana Buczmy zza pola karnego, wybił przed siebie bramkarz, a do piłki najszybciej dopadł Michał Wawszczak, który uderzył w dalszy róg wyprowadzając ponownie naszą drużynę na prowadzenie. Do końca meczu obie drużyny oddały jeszcze po jednym niecelnym uderzeniu. W Polonii nad poprzeczką strzelał Krzysztof Wolkiewicz, a w Unii już w doliczonym czasie gry Valentin Dah.

Ostatecznie Polonia zwyciężyła na własnym boisku Unię Roszak Solec Kujawski 2:1 i kosztem właśnie unitów oraz Lubońskiego KS Fogo Luboń awansowała na siódmą pozycję. Średzianie po dość ciężkim meczu zdołali odnieść bardzo cenne zwycięstwo, które otworzyło im drogę do czołówki tabeli . Nasza drużyna mimo że ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz traci już tylko jeden punkt do piątej Polonii 1912 Leszno.

Za tydzień średzianie spotkają się na własnym boisku z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

Polonia Środa Wielkopolska - Unia Roszak Solec Kujawski 2:1 (1:1)

Wolkiewicz 16, Wawszczak 70 - Bednarek 44

Polonia: 17. Sławomir Janicki, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 13. Maciej Gendek, 5. Radosław Barabasz, 7. Paweł Przybyłek, 15. Piotr Loba (72' 19. Tomasz Bekas), 4. Dawid Lisek, 8. Łukasz Przybyłek (80' 99. Krystian Pawlak), 41. Marcin Siwek, 20. Damian Buczma (72' 16. Dominik Mucha), 10. Michał Wawszczak (90' 6. Paweł Łączny)

rezerwa: 22 Robert Reszka, 19. Tomasz Bekas, 16. Dominik Mucha, 99. Krystian Pawlak, 11. Krzysztof Błędkowski, 6. Paweł Łączny, 18. Łukasz Ratajczak

Unia: 1. Mateusz Skibiński, 5. Łukasz Ruciński, 14. Marcin Grzelak, 6. Wojciech Kubas, 13. Jordan Bednarek, 4. Tomasz Tomaszek (30' 10. Doudou Ndao), 1. Łukasz Burkiewicz, 17. Szymon Raczyński (83' 15. Daniel Błaszczak), 16. Patryk Straszewski (80' 2. Szymon Lange), 18. Arkadiusz Nowicki, 9. Krzysztof Szkaradek (73' 21. Valentin Dah)

rezerwa: 12. Adam Kopaczewski, 19. Patryk Otlewski, 8. Wojciech Jendrzejewski, 15. Daniel Błaszczak, 21. Valentin Dah, 2. Szymon Lange, 10. Doudou Ndao

Sędzia: Kamil Dunaj (Inowrocław)

Żółte kartki: Wawszczak, Bekas - Szkaradek, Grzelak