OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

09.08.2020

Udana inauguracja rezerw

W upalną  sobotę 8 sierpnia druga drużyna  Polonii zainaugurowała rozgrywki w Klasie Okręgowej. Na własnym boisku podejmowała Juranda Koziegłowy i choć wynik spotkania wygląda  całkiem okazale, to jednak w tych bardzo trudnych warunkach wcale nie tak łatwo dało się go osiągnąć

Mimo zdecydowanej przewagi w polu, brakowało klarownych sytuacji pod bramką Juranda. Dopiero w 26 min. – najmłodszy zawodnik na boisku-  A. Kluczyński pewnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza przyjezdnych. Na drugą bramkę musieliśmy czekać do 42 min, w której to A. Szynka z rzutu wolnego podwyższył wynik spotkania.

W drugiej połowie,  w 51 min,  dość niespodziewanie goście zdobyli bramkę kontaktową. Wykorzystali mało precyzyjne zagranie naszych zawodników i B. Opieliński zmuszony był wyciągnąć piłkę z naszej bramki.  Na szczęście nasi piłkarze spokojnie zareagowali po stracie tej bramki, a  w 66min.za sprawą  F. Michalaka podwyższyli wynik tego meczu , odbierając jednocześnie rywalom nadzieję na wywiezienie choćby jednego punktu. W  71 min. M. Łoniewski już całkowicie,, zamknął’ ’mecz, bowiem  bezbłędnie wykończył bardzo ładną indywidualną akcję J. Chraplaka i zrobiło się 4 : 1 dla  rezerw Polonii. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i tym samym nasi młodzi piłkarze mogli zapisać na swoim koncie pierwsze trzy punkty.

Rozmiary zwycięstwa na pewno mogą cieszyć ale w trakcie meczu poloniści popełnili zbyt dużo prostych błędów indywidualnych. Muszą szybko wyeliminować je, aby w następnych meczach stawić czoła kolejnym rywalom.

Już  w najbliższym tygodniu czekają ich dwa trudne mecze. Najpierw w środę 12 sierpnia , w Pucharze Polski, powalczą o awans  w starciu  z KS Gminy Brodnica Manieczki na ich boisku. Następnie w sobotę 15 sierpnia, udadzą się  do Wróblewa, aby tam w meczu ligowym  zmierzyć się z Czarnymi.

Z Jurandem zagrali : B. Opieliński, K. Gołębiewski, P. Wujec, F. Lesiński, J. Chraplak, K. Kozłowski ( 80’ J. Grześkowiak ), A. Kluczyński ( 46’ T. Gendera ), M. Łoniewski ( 75’ K. Drzewiecki ),F. Michalak ( 82’ D. Nyczak ), Ł. Żegleń ( 60’ M. Główczewski ), A. Szynka ( 46’ W. Kozłowski ).

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.