16.11.2019

Trzy punkty Polonii

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla zespołu Polonii Środa. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka piłkę do własnej bramki kieruje Krystian Krauze i Polonia obejmuje prowadzenie. Szybko zdobyta bramka nieco uśpiła nasz zespół i mimo kolejnych okazji długimi fragmentami nie udawało się zaskoczyć bramkarza rywali. Na dodatek w 32 minucie w zmieszaniu pod naszą bramką z bliska Przemysława Frąckowiaka pokonuje Sebastian Ginter i mamy remis. Stracona bramka podziałała na polonistów jak płachta ba byka. Już cztery minuty później ponownie na prowadzenie Polonię wyprowadza Jędrzej Kujawa.  Jeszcze przed przerwą na 3:1 dla Polonii bramkę po fantastycznej akcji zdobywa najlepszy strzelec naszego zespołu Adrian Szynka, ale słowa uznania w tej akcji należą się Oskarowi Kozłowskiemu który wręcz wyłożył piłkę Adrianowi jak na tacy a naszemu napastnikowi nie zostało nic innego jak skierować ją do bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już mianie.

W drugiej części spotkania nie obejrzeliśmy już żadnych bramek a samo spotkanie nie zachwycało poziomem. Gwardia próbowała zdobyć kontaktowe trafienie ale dobrze grał nasz blok defensywny. Z kolei poloniści mieli problemy z przebiciem się przez defensywę rywali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polonii która dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Wujec, Kozłowski (89` Draszczyk), Henriquez (71` Ceglewski), Skrobosiński, Borucki, Kujawa, Wilk, Nowak (85` Chraplak), Żegleń (58` Górzyński), Szynka.

Gwardia Koszalin wystąpiła w składzie: Pędziwiatr – Bachleda, Piotrowski, Wojciechowski, Sulima, Ginter, Krauze, Maciąg, Silski, Kurs, Chać.

Bramki: 2` Kruaze (sam), 36` Kujawa, 42` Szynka – 32` Ginter

Żółte kartki: Henriquez, Borucki, Szynka – Maciąg, Piotrowski

Widzów: około 100 osób