13.04.2013

Super-rezerwowy Krystian Pawlak

Po ciężkim meczu w Wągrowcu piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali tamtejszą Nielbę 2:1. Prowadzenie miejscowym z rzutu karnego dał Michał Goliński, ale późniejsze dwa gole Krystiana Pawlaka zapewniły średzianom trzy punkty.

Pierwszy połowa meczu to wyrównana gra obu zespołów, która nie obfitowała w wiele sytuacji strzeleckich. Jako pierwsi okazję bramkową wypracowali sobie gospodarze, gdy z rzutu wolnego wykonywanego z 20. metrów Michał Goliński posłał piłkę nad poprzeczką. Była to czwarta minuta. Na kolejną zgromadzeni kibice musieli czekać do 26, kiedy to także z rzutu wolnego uderzał Damian Buczma. Nasz zawodnik strzelił precyzyjnie, pod poprzeczkę, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy, Michał Pytkowski parując futbolówkę na róg. Po chwili golkipera rywali próbował pokonać Mateusz Pluciński, ale zabrakło mu celności. W 32. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Goliński. Piłkarz Nielby w polu karnym obrócił się z piłką i strzelił przy słupku, ale dobrą interwencją popisał się Paweł Beser łapiąc futbolówkę. Oba zespoły wykonywały również po kilka rzutów wolnych po których nie stwarzały sobie okazji do strzelenia goli. Zarówno wągrowczanie jak i średzianie próbowali także konstruować akcje, ale brakło im precyzji w rozgrywaniu piłki. Ostatecznie pierwsza połowa nie przyniosła goli i zakończyła się remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Dawida Jasińskiego, który złapał Paweł Beser. Po chwili odpowiedział Damian Buczma trafiając z ostrego kąta wprost w bramkarza. Cztery minuty później ponownie strzelał Damian Buczma po podaniu Mateusza Plucińskiego, ale i tym razem lepszy był bramkarz. W 56. minucie arbiter główny podyktował rzut karny dla Nielby za faul jednego z obrońców. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Goliński i strzelił mocno, precyzyjnie tuż przy słupku. Paweł Beser mimo że wyczuł intencje uderzającego to był bez szans. Chwilę później z rzutu wolnego Radosław Barabasz trafił w mur. W 62. minucie poloniści stracili piłkę po rzucie rożny po czym Łukasz Jasiński znalazł się tylko przed golkiperem, ale zdecydował się przełożyć piłkę na druga nogę i w ostateczności został zablokowany. Siedem minut później znów zrobiło się groźnie, gdy po strzale Macieja Scherfena piłkę zmierzającą do bramki wybili defensorzy W 69. minucie na boisku pojawił się Krystian Pawlak. Był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę trenera Czesława Owczarka, bowiem pięć minut później Krystian doprowadził do wyrównania, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówkę wybili obrońcy a ta następnie trafiła do niego i pokonał bramkarza. Po chwili mocno, ale nad poprzeczką uderzał Damian Buczma. W 84. minucie Patryk Sergiel huknął zza pola karnego, a futbolówka minimalnie minęła słupek. Sympatycy Nielby już widzieli piłkę w bramce, ale była to przedwczesna radość. Futbolówkę w bramce zobaczyli pięć minut później, gdy Marek Matysiak dograł ją do Krystiana Pawlaka, który bez problemów zdobył gola. Losy meczu próbował jeszcze zmienić Jakub Księżniakiewicz, jednak głową posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Podobnie jak w pucharowym starciu z Unią Swarzędz poloniści pokazali dziś ponownie charakter. Nasi zawodnicy mimo że przegrywali 1:0 po golu z rzutu karnego Michała Golińskiego, podnieśli się i zdobyli dwie bramki. Znakomite wejście z ławki rezerwowych zaliczył Krystian Pawlak, autor dwóch zwycięskich trafień.

Mimo że był to już dla średzian trzeci mecz w ciągu ostatniego tygodnia to nasi zawodnicy nie będą zwalniać tempa. Już w środę na boisku w Kostrzynie poloniści zmierzą się z Lechią, a stawką tego spotkania będzie półfinał Pucharu Polski. Natomiast w sobotę podopieczni Czesława Owczarka podejmą na własnym terenie GKS Dopiewo.

Nielba Wągrowiec - Polonia Środa 1:2 (0:0)

Michał Goliński 57 (k) - Krystian Pawlak 74, Krystian Pawlak 89

Nielba: 1. Michał Pytkowski, 4. Dawid Jasiński, 5. Maciej Scherfen, 7. Błażej Nowak, 9. Michał Goliński (77' 17. Łukasz Spławski), 11. Karol Gregorek, 14. Mikołaj Wickberger (72' 18. Patryk Sergiel), 15. Paweł Ignasiński, 18. Marcin Ankudowicz, 10. Łukasz Jasiński, 21. Jakub Księżniakiewicz

rezerwa: 12. Marek Bihun, 17. Łukasz Spławski, 13. Miłosz Graczyk, 18. Patryk Sergiel, 16. Paweł Nawrocki, 2. Adam Mikołajczak, 20. Przemysław Kocot

Polonia: 2. Paweł Beser, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 8. Łukasz Przybyłek, 23. Marcin Falgier, 11. Dominik Mucha (87' 14. Piotr Leporowski), 17. Mateusz Pluciński (67' 9. Kamil Krajewski), 21. Damian Buczma (77' 16. Marek Matysiak), 10. Michał Wawszczak (69' 99. Krystian Pawlak)

rezerwa: 22. Robert Reszka, 9. Kamil Krajewski, 14. Piotr Leporowski, 16. Marek Matysiak, 99. Krystian Pawlak, 18. Łukasz Ratajczak

Żółte kartki: Maciej Scherfen, Łukasz Jasiński, Paweł Ignasiński (Nielba) - Dominik Mucha, Łukasz Przybyłek (Polonia)