18.11.2019

Strata punktów ze Stomilankami

Na boisko wyszłyśmy więc bardzo zmobilizowane i skupione mając świadomość, że za każdy najmniejszy błąd możemy zapłacić utratą bramki. Niestety pierwsza połowa meczu rozpoczęła się bardzo niekorzystnie dla Nas bo już w 8 minucie straciłyśmy bramkę co sprawiło że komfort gry był znacznie mniejszy. Starałyśmy się grać poprawnie i stwarzać sobie sytuacje bramkowe, niestety brakowało szczęście by ostatecznie umieścić piłkę w siatce. Błąd Naszej formacji defensywnej w 35 minucie spotkania wykorzystały piłkarki z Olsztyna zwiększając wynik spotkania na 2:0.

W drugiej połowie meczu gra wyraźnie się zaostrzyła, obu drużyną wyraźnie zależało na zwycięstwie. Zespół Stomilanek mimo dwubramkowej przewagi nie zamierzał zwalniać tempa  wręcz przeciwnie mocno zatankował od 45 minuty i dołożył trzecią bramkę. Nasze zawodniczki szybko  odpowiedziały na ten atak zdobywając pierwszą bramkę w tym meczu. Za wszelką cenę próbowałyśmy wyrównać wynik spotkania, cały czas atakując bramkę przeciwnika i w 87 minucie zaowocowało to drugim trafieniem do siatki Stomilanek. Kibicie, którzy przybyli dziś na trybuny mogli zobaczyć prawdziwy pokaz sportowej walki do ostatniej minuty oraz bardzo ciekawe widowisko piłkarskie. Niestety dziś musiałyśmy uznać wyższość rywalek i pogodzić się przegraną.

Ten mecz jest już historią, bo już dziś myślimy o kolejnej sobocie, kiedy to w 1/16 Pucharu Polski zmierzymy się z jednym z gigantów Ekstraligi Kobiet, a mianowicie z Czarnymi Sosnowiec. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w sobotę 23 listopada na boisko, aby wesprzeć nas w kolejnym piłkarskim boju.

Bramki: Ola Szukalska, Roksana Wojtecka

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Mądra- Ratajczak Nowak Hyża Cicha-Tomaszewska (Szafran) Ładniak (Nowicka)-Ciesiołka (Szukalska) Wojtecka Nogalska- Mikołajczak (Nowakowska)