OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

18.11.2019

Strata punktów ze Stomilankami

W niedzielę 17 listopada o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Kosynierów nasze seniorki rozegrały ostatnią kolejkę ligową tej rundy. Naszym przeciwnikiem był wysoko ustawiony w tabeli I ligi zespół Stomilanek Olsztyn.

Na boisko wyszłyśmy więc bardzo zmobilizowane i skupione mając świadomość, że za każdy najmniejszy błąd możemy zapłacić utratą bramki. Niestety pierwsza połowa meczu rozpoczęła się bardzo niekorzystnie dla Nas bo już w 8 minucie straciłyśmy bramkę co sprawiło że komfort gry był znacznie mniejszy. Starałyśmy się grać poprawnie i stwarzać sobie sytuacje bramkowe, niestety brakowało szczęście by ostatecznie umieścić piłkę w siatce. Błąd Naszej formacji defensywnej w 35 minucie spotkania wykorzystały piłkarki z Olsztyna zwiększając wynik spotkania na 2:0.

W drugiej połowie meczu gra wyraźnie się zaostrzyła, obu drużyną wyraźnie zależało na zwycięstwie. Zespół Stomilanek mimo dwubramkowej przewagi nie zamierzał zwalniać tempa  wręcz przeciwnie mocno zatankował od 45 minuty i dołożył trzecią bramkę. Nasze zawodniczki szybko  odpowiedziały na ten atak zdobywając pierwszą bramkę w tym meczu. Za wszelką cenę próbowałyśmy wyrównać wynik spotkania, cały czas atakując bramkę przeciwnika i w 87 minucie zaowocowało to drugim trafieniem do siatki Stomilanek. Kibicie, którzy przybyli dziś na trybuny mogli zobaczyć prawdziwy pokaz sportowej walki do ostatniej minuty oraz bardzo ciekawe widowisko piłkarskie. Niestety dziś musiałyśmy uznać wyższość rywalek i pogodzić się przegraną.

Ten mecz jest już historią, bo już dziś myślimy o kolejnej sobocie, kiedy to w 1/16 Pucharu Polski zmierzymy się z jednym z gigantów Ekstraligi Kobiet, a mianowicie z Czarnymi Sosnowiec. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w sobotę 23 listopada na boisko, aby wesprzeć nas w kolejnym piłkarskim boju.

Bramki: Ola Szukalska, Roksana Wojtecka

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Mądra- Ratajczak Nowak Hyża Cicha-Tomaszewska (Szafran) Ładniak (Nowicka)-Ciesiołka (Szukalska) Wojtecka Nogalska- Mikołajczak (Nowakowska)

 

Najnowsze aktualności

 • 03.07.2020

  Rezerwy poznały rywali

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział na grupy w klasie okręgowej w której występuje drugi zespół Polonii Środa. W sumie w  popularnej okręgówce rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a  w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

 • 23.06.2020

  Letnia przerwa polonistów

  Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa przebywają na urlopach. Ale nie oznacza to że podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego mają zupełnie wolne. Nasi piłkarze dostali rozpiski według których podczas urlopu mają trenować tak żeby na pierwszym treningu 1 lipca stawić się już po wstępnych przygotowaniach.

 • 19.06.2020

  Remis na zakończenie

  W ostatnim w tym sezonie spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Sokołem Kleczew. Spotkanie to było akcentem kończącym sezon 2019/20 w wykonaniu naszego zespołu.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.