17.05.2013

Strata punktów w Koninie

W piątkowym meczu 26. kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zremisowali z Górnikiem Konin 1:1.

Pierwszy strzał w meczu oddał w piątej minucie głową Édison, ale nie trafił w bramkę. Po chwili odpowiedział Łukasz Przybyłek, lecz uczynił to za słabo i futbolówkę wyłapał golkiper. W 9. minucie nasza drużyna oddała kolejny strzał, tym razem za sprawą Marcina Falgiera, jednak był on niecelny. Siedem minut później gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale uderzenie zza pola karnego minęło słupek bramki strzeżonej przez Roberta Reszkę. Groźnie w polu karnym średzian zrobiło się również w 27. minucie, gdy po rzucie rożnym piłka przeleciała nad poprzeczką. Po sześciu minutach prowadzenie powinni objąć nasi piłkarze. Dośrodkowanie Damiana Buczmy z rzutu wolnego wybili obrońcy, po czym piłkę wrzucił jeszcze Radosław Barabasz, a w polu karnym Paweł Łączny zagrał ją do Michała Wawszczaka, który mając przed sobą tylko bramkarza strzelił zbyt lekko i prosto w niego. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nie stworzyły już sytuacji strzeleckich i zawodnicy do szatni schodzi z wynikiem bezbramkowym.

Początek drugiej połowy to spokojna gra obu zespołów z przewagą średzian, którzy nie potrafili wypracować sobie jednak okazji bramkowych. Remis nie interesował jednak polonistów i w 56. minucie trener Czesław Owczarek dokonał pierwszej zmiany. Za Pawła Łącznego pojawił się Dominik Mucha. Już dwie minuty później średzianie prowadzili. Strzał Krzysztofa Wolkiewicza do boku obronił bramkarz koninian, a tam najlepiej się odnalazł Michał Wawszczak, który umieścił piłkę w pustej bramce gospodarzy. W 61. minucie nastąpiła druga zmiana w naszym zespole. Boisko opuścił Piotr Leporowski, a jego miejsce zajął Mateusz Pluciński. Niedługo później Górnik mógł wyrównać, jednak uderzenie jednego z napastników zablokowali obrońcy. W 69. minucie szkoleniowiec Polonii wymienił kolejnego zawodnika. Na boisku pojawił się Michał Stańczyk, a zastępując Damiana Buczmę. Po pięciu minutach nastąpiła kolejna zamiana, a na placu gry zameldował się Łukasz Ratajczak wchodząc za Łukasza Przybyłka. W międzyczasie świetną paradą popisał się Robert Reszka parując na róg lecącą pod poprzeczkę piłkę. W 77. minucie powinno być 0:2 dla Polonii. Po długim podaniu futbolówkę otrzymał Dominik Mucha i będąc tylko przed bramkarzem trafił prosto w niego. Niewykorzystane sytuacje zemściły się trzy minuty przed końcem, gdy między obrońcami Polonii przedarł się Paweł Błaszczak i pokonał Roberta Reszkę. Wynik nie uległ już zmianie i średzianie zremisowali z Górnikiem Konin 1:1.

Niestety nie udało się polonistom zrehabilitować za porażkę w Pucharze Polski z Huraganem Pobiedziska 2:4. Dziś średzianie zaledwie zremisowali z ostatnim w tabeli Górnikiem Konin 1:1. Średzianie mimo ze przez długi czas prowadzili to w końcówce stracili gola i zdobyli tylko jeden punkt. Za tydzień naszą drużynę czeka mecz z Unią Swarzędz i mamy nadzieję że w tym spotkaniu podopieczni Czesława Owczarka zainkasują już trzy punkty.

Górnik Konin - Polonia Środa 1:1 (0:0)

Paweł Błaszczak 87 - Michał Wawszczak 58

Polonia: 27. Robert Reszka, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 13. Maciej Gendek, 7. Paweł Przybyłek, 8. Łukasz Przybyłek, 10. Marcin Falgier, 16. Piotr Leporowski (61' 17. Mateusz Pluciński), 6. Damian Buczma (69' 77. Michał Stańczyk), 15. Paweł Łączny (56' 14. Dominik Mucha), 11 Michał Wawszczak

rezerwa: 93. Paweł Beser, 18. Łukasz Ratajczak, 9. Kamil Krajewski, 77. Michał Stańczyk, 14. Dominik Mucha, 2. Marek Matysiak, 17. Mateusz Pluciński

Żółte kartki: Paweł Przybyłek, Mateusz Pluciński (Polonia)

Sędzia: Tomasz Perliński z Włocławka

Widzów: ok. 200