OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

13.05.2020

Stadler Środa: historia

#Historia #StadlerŚroda #Sponsor #RodzinaPolonii

Stadler Środa, nasz Główny Sponsor, którego dumnie reklamujemy na koszulkach i obiektach w naszym mieście  to polska spółka należąca do Grupy Stadler, wiodącego dostawcy systemowych rozwiązań w dziedzinie pojazdów szynowych dostosowanych do potrzeb odbiorców.

Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką opowieścią, jak to się stało, że firma pojawiła się w naszym mieście.

 

Historia zaczyna się w Szwajcarii w roku 1942. Pierwotnie firma była biurem konstrukcyjnym, które już po trzech latach rozpoczęło produkcję manewrowych lokomotyw akumulatorowych i spalinowych. Kolejne lata upływały na doskonaleniu swoich patentów w produkcji, rozwoju oferty oraz ekspansji na kolejne miasta, a później na kolejne kraje (m.in. Niemcy, Hiszpania, Węgry, Czechy, USA, Białoruś i inne) Przełomowy był rok 1989 , w którym  Peter Spuhler zakupił przedsiębiorstwo. Wykorzystując koncepcję modułowego pojazdu szynowego, stworzył podstawę przyszłego sukcesu przedsiębiorstwa. W 2006, po wygraniu przetargu na dostawę 14 pojazdów FLIRT dla Mazowsza i Śląska,  spółka Stadler podjęła decyzję o uruchomieniu swojej pierwszej fabryki w Polsce, w Siedlcach. Zakład rozpoczął produkcję w 2007 roku. W naszym mieście firma rozpoczęła działalność 1 kwietnia 2017 roku jako joint venture Stadler i Solaris Bus&Coach. Od listopada 2018 spółka w całości należy do Grupy Stadler. Średzki zakład specjalizuje się w spawaniu i lakierowaniu stalowych pudeł do produkcji tramwajów. Zatrudniając około 230 osób, jest jednym z większych pracodawców w rejonie. Lokalizacja zakładu w naszym mieście była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynkowe.

Rok 2019 był kolejnym niezwykle ważnym dla całej firmy. 12 kwietnia 2019 Grupa Stadler z powodzeniem pojawiła się  na szwajcarskiej giełdzie, co potwierdziło wysokie ambicje całego przedsiębiorstwa.

Obecnie pociągi i tramwaje projektowane i produkowane przez Grupę Stadler spotkać możecie na całym świecie.

W Polsce najbardziej znane są EZT FLIRT. Pewnie wielu z Was miało przyjemność nimi podróżować :)

#RodzinaPolonii

 


Najnowsze aktualności

 • 06.07.2020

  Porażka rezerw z Budowlanymi

  W ramach przygotowań do nowego sezonu rezerwy  Polonii  rozegrały w sobotę 4 lipca  pierwszy sparing. Ich rywalem był bardzo doświadczony i ,,ograny ‘’ zespół Budowlanych Murzynowo przebywający w naszym mieście na obozie przygotowawczym, a na co dzień  występujący w klasie okręgowej lubuskiego ZPN.

 • 03.07.2020

  Rezerwy poznały rywali

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział na grupy w klasie okręgowej w której występuje drugi zespół Polonii Środa. W sumie w  popularnej okręgówce rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a  w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

 • 01.07.2020

  W sobotę z Victorią Września

  W sobotę 4 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwszy tego lata mecz towarzyski. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwartoligowa Victoria Września. Spotkane zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.