OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

11.06.2020

Średzianie wracają do Polonii

Miała być bomba i jest… już teraz możemy oficjalnie wam to powiedzieć. Po roku spędzonym w Unii Swarzędz do Polonii Środa wracają Krystian Pawlak i Damian Buczma.

Obaj związali się z naszym Klubem rocznymi umowami i na pewno będą znaczącym wzmocnieniem składu na przyszły sezon.

Krystian Pawlak to wychowanek naszego Klubu który najczęściej występuje na pozycji napastnika. Do tej pory w barwach Polonii Środa rozegrał w III lidze 190 spotkań w których zdobył 26 bramek. Do tego dochodzą spotkania i bramki w najważniejszych momentach pucharowych batalii.

Damian Buczma do Polonii Środa z Unii Swarzędz przychodzi po raz drugi. Pierwszy raz miało to miejsce w sezonie 2011/12, a sezon później Damian był już podstawowym graczem trzecioligowego zespołu Polonii. W sumie w dotychczas rozegranych siedmiu sezonach w naszym Klubie Damian zaliczył 195 występów i zdobył 10 bramek.

Krystian Pawlak zaraz po podpisaniu kontraktu powiedział że: zawsze dobrze będę wspominał Swarzędz i szkoda że sytuacja pandemii nie pozwoliła dokończyć nam sezonu. Fajnie jest wrócić do miejsca w którym spędziło się praktycznie całą dotychczasową przygodę z piłką. Jak to mówią: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Damian Buczma również nie krył radości z powrotu do Polonii:  cieszę się że mogę ponownie założyć koszulkę Polonii Środa i dobrą grą na boisku pomóc zespołowi w osiągnieciu nakreślonych celów.

- Na pewno się cieszymy że do Polonii wracają średzianie. Chcemy naszą drużynę oprzeć na wychowankach i chłopkach z powiatu i Wielkopolski. Ich powrót idealnie wpisuje się w koncepcję budowania drużyny. Uważam że dobrze się stało że są znowu z nami. Zarówno jeden jak i drugi dają duże możliwości manewru przy doborze składu.  Szukaliśmy alternatywy do gry na skrzydłach jaką daje nam Damian i silnej dziewiątki jaką niewątpliwie jest Krystian –  tak powrót Krystiana i Damiana skomentował średzki trener Krzysztof Kapuściński.

Obu zawodników witamy z powrotem w domu i życzymy wielu świetnych spotkań w polonijnych barwach.

Najnowsze aktualności

 • 06.07.2020

  Porażka rezerw z Budowlanymi

  W ramach przygotowań do nowego sezonu rezerwy  Polonii  rozegrały w sobotę 4 lipca  pierwszy sparing. Ich rywalem był bardzo doświadczony i ,,ograny ‘’ zespół Budowlanych Murzynowo przebywający w naszym mieście na obozie przygotowawczym, a na co dzień  występujący w klasie okręgowej lubuskiego ZPN.

 • 03.07.2020

  Rezerwy poznały rywali

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział na grupy w klasie okręgowej w której występuje drugi zespół Polonii Środa. W sumie w  popularnej okręgówce rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a  w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

 • 01.07.2020

  W sobotę z Victorią Września

  W sobotę 4 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwszy tego lata mecz towarzyski. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwartoligowa Victoria Września. Spotkane zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.