14.08.2009
Ruszają rozgrywki juniorskie15 sierpnia juniorzy starsi i młodsi zaczynją start w najwyższych rozgrywkach w swoje kategorii: w Wielkopolskiej Lidze Juniorów.
Juniorzy starsi prowadzeni przez trenera Roberta Halaburde w pierwszym meczu podejmą na wyjeździe Unię Swarzędz- niedziela godz. 14.00.
Z kolei drużyna trenera Darka Dukarskiego- juniorzy młodsi rozegrają spotkanie w Poznaniu z tamtejszą Wartą II. Mecz niedziela godzina 14.00 .
Do sezonu obydwa zespoły przygotowały się na obozie w Sępółnie Krajeńskim, gdzie przez 8 dni chłopcy uczestniczyli w zajęciach, które miały ich przygotować fizycznie i taktycznie do rozgrywek.
W okresie przygotowawczym juniorzy starsi rozegrali 6 sparingów, wygrywając 5 i ponosząc 1 porażkę. Sukcesem, który na pewno każe optymistycznie patrzeć w przyszłość zespołu w zbliżających się rozgrywkach jest wygrana z równolatkami z GKS-u Bełchatów 2:1.
Dobrym prognostykiem dla juniorów młodszych jest na pewno zwycięstwo z juniorami Jaroty Jarocin 2 do 1.
Należy podkreślić, że trenerzy obydwu drużyn nie grają w swoich ligach maksymalnymi rocznikami, co oznacza, że młodzi średzianie zmierzą się z chłopcami o rok starszymi, a czasami nawet o więcej. Cel jaki jest postawiony przed ekpami juniorskimi to przede wszystkim spokojne utrzymanie się w najbardziej prestiżowych w naszym regionie rozgrywkach i ewentulane sprawienie jakieś niepodzianki z wyżej notowanymi zespołami typu Lech, Warta, Remes.
Najnowsze aktualności
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
-
01.12.2025
Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.
-
01.12.2025
HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)
Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
26.11.2025
Z Flotą w Puszczykowie
W najbliższy weekend rozegrana zostanie 19 kolejka trzeciej ligi grupy drugiej. Tym razem piłkarze Polonii Środa podejmować będą Flotę Świnoujście. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie w piątek 28 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00.

























































