OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

16.05.2018

Rozgromili Maratończyka

W niedzielne popołudnie rezerwy średzkiej Polonii udały się do Brzeźna, gdzie podejmowały miejscowy zespół Maratończyka.

Spotkanie dla naszej drużyny rozpoczęło się wyśmienicie, gdyż już w 9. sekundzie po rozpoczęciu pierwszą bramkę zdobył Krzysztof Kaźmierczak, co może stanowić rekord klubu w szybkości strzelenia gola. W dalszej części spotkania Polonia dalej kontrolowała grę, miała kilka dogodnych sytuacji ale brakowało skuteczności. Gospodarze również starali się zagrozić naszej bramce, szczególnie po stałych fragmentach gry. W 41. min. bramkę na 2:0 zdobył Marek Matysiak.

Po zmianie stron Poloniści ruszyli mocniej do ataku czego efektem były kolejne 3 bramki w ciągu pierwszych 15 minut drugiej połowy. Do siatki trafiali Krzysztof Kaźmierczak, Adrian Błaszak oraz Szymon Grzelak. W 65. min. pierwszą bramkę zdobył zespół Maratończyka po silnym strzale zza pola karnego. Następnie prowadzenie dla Polonii podwyższali Adrian Błaszak, Damian Słabikowski oraz Szymon Grzelak. Przy wyniku 8:1 w końcówce spotkania drugą bramkę zdobyli gospodarze, ale jeszcze w ostatnich minutach Polonia dołożyła dwie bramki, których autorami byli Mateusz Stolecki oraz Mateusz Stanisławski ostatecznie ustalając wynik spotkania 10:2.

Cieszy kolejna wygrana, już 7. z rzędu oraz dobra gra juniorów, którzy zasili drugi zespół w tym meczu.

Polonia zagrała w składzie: Wienczatek - Matysiak, Kaczałka, Lesiński, D. Puchalski (55’ Stanisławski) - Błaszak, Grzelak, Janicki - Słabikowski, Kaźmierczak, Stolecki

Najnowsze aktualności

 • 17.01.2019

  Pierwszy sparing tej zimy

  Już w sobotę 19 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwsze spotkanie kontrolne podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin.

 • 11.01.2019

  Topix z nową siedzibą!

  Nasz Partner TOPIX otworzył nowy, większy sklep w Środzie Wielkopolskiej!

 • 09.01.2019

  Wychowankowie trenują z pierwszym zespołem

  We wtorek 8 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli zawodnicy pierwszego zespołu Polonii Środa. Nasi zawodnicy najpierw spotkali się w Centrum Aktywności gdzie przeszli badania, a następnie na stadionie lekkoatletycznym ZSR odbyły się pierwsze zajęcia podczas których główny nacisk trenerzy położyli na prace tlenową.

 • 08.01.2019

  Szóste miejsce w Zaniemyślu (2009)

  W sobotę 5 stycznia drużyna rocznika 2009 wzięła udział w turnieju Śrem Cup 2019 organizowanym w Zaniemyślu. Dziesięć  drużyn, które stanęły do rywalizacji zostały podzielone na dwie grupy. Polonia w fazie grupowej trafiła na takie zespoły jak: AP Reissa Kościan, Błękitni Owińska, Kotwica Kórnik oraz UKS Śrem.

 • 07.01.2019

  Poloniści wznawiają treningi

  We wtorek 8 stycznia przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/19 wznowią piłkarze Polonii Środa. Nasz zespół do nowej rundy przygotowywać się będzie na własnych obiektach. Podczas przygotowań poloniści wykorzystywać też będą boisko ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu, a także stadion lekkoatletyczny w Środzie Wlkp.

 • 02.01.2019

  Lena Lighting - dziękujemy.

  Po wieloletniej współpracy z naszym klubem, chcieliśmy podziękować firmie Lena Lighting S.A., za wsparcie jakiej udzieliła naszej  Akademii Piłkarskiej.

 • 31.12.2018

  Szczęśliwego Nowego Roku!

                                                                      Szczęśliwego Nowego Roku!

   

 • 24.12.2018

  Kancelaria MRiP zostaje z nami na kolejny rok!

  Kancelaria Machyński Ruszkiewicz i Partnerzy adwokaci i radcowie prawni sp. p. zdecydowała się przedłużyć z nami umowę na kolejny rok.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.