14.02.2023

Porażka z Tucholanką (2008)

W ostatnim dniu obozu Poloniści rozegrali mecz sparingowy z Tucholanką Tuchola, która w barażu o awans do CLJ U-15 przegrała z Gwardią Koszalin. Średzki zespół, osłabiony kadrowo z powodu chorób, prowadził do przerwy 2:0, ale ostatecznie przegrał 3:5. Bramki strzelali Paweł Sarna, Patryk Karczewski, a także Mikołaj Kowalski z rzutu karnego.

W krótkim czasie był to trzeci mecz sparingowy trampkarzy. Podczas obozu w Bydgoszczy nie obyło się bez problemów - w czterech pierwszych dniach z naszej kadry ubyło dwóch zawodników z powodu gorączki, a w ostatnim dniu kolejny zawodnik zgłosił problemy zdrowotne. Na domiar złego podczas meczu piłką w twarz dostał Nikodem Bliskowski, który zalał się krwią i musiał zejść z placu gry.

Od początku meczu przewagę osiągnęli gospodarze, którzy agresywniej podchodzili pod nasz zespół, często dzięki temu odbierając piłkę. Poloniści zareagowali na takie działania dopiero od około 25. minuty. Wówczas mecz wyrównał się, a nasi piłkarze zaczęli dokładniej podawać i kreować sytuacje pod bramką przeciwnika. Pierwszego gola po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska zdobył Paweł Sarna. Drugiego gola przed przerwą zdobył Patryk Karczewski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie i zakończył akcję uderzeniem głową. Gol poprzedzony był niefortunnym trafieniem w twarz wspomnianego wcześniej Nikodema Bliskowskiego. Ten musiał zejść z boiska, a zespół ostatnie 5 minut zagrał z osłabieniem jednego zawodnika.

Po przerwie doszło do kilku zmian w naszym zespole, do dyspozycji tego dnia było tylko trzech zawodników na zmianę. Przez długi czas w drugiej połowie mecz był wyrównany. W ostatnich minutach Poloniści opadli jednak z sił, a zawodnicy popełnili kilka indywidualnych błędów, które kosztowały utratę bramek. Przy wyniku 2:2 ponownie Poloniści wyszli na prowadzenie, dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu. Wykonawcą jedenastki był Mikołaj Kowalski, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Tucholanki. W końcówce jednak młodzi piłkarze Tucholanki zdołali jeszcze wbić trzy gole na wagę zwycięstwa.