28.07.2012

Polonia Środa - Obra Kościan 5:1

W dzisiejszym meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku Obrę Kościan 5:1 (2:1). Dwie bramki dla średzin zdobył Krystian Pawlak, a po jednej Dominik Mucha, Maciej Kononowicz oraz zawodnik testowany.

Spotkanie rozgrywane było w ponad 40 stopniowym upale, który na pewno nie ułatwiał gry piłkarzom obu drużyn.

Już w trzeciej minucie poloniści stworzyli sobie wyśmienitą sytuację do zdobycia bramki. Maciej Kononowicz przedarł się lewą stroną, dograł piłkę do Jakuba Wiśniewskiego, a ten podał ją do Tomasza Bekasa który z 11 metrów trafił tylko w obrońcę. W 10. minucie Jakub Wiśniewski ładnie wywalczył piłkę w polu karnym po czym wysuną ją do Tomasz Bekasa który ponownie trafił w obrońców. Sto dwadzieścia sekund później po rzucie rożnym na bramkę Obry uderzał Michał Wawszczak, ale za słabo by zaskoczyć bramkarza. W 20. minucie zawodnik rywali znalazł się przed Rafałem Korbikiem i mimo jego interwencji zdołał go pokonać. Poloniści na stratę gola odpowiedzieli natychmiastowo. W pole karne przedarł się Jakub Wiśniewski, który został przewrócony przez obrońcę, a arbiter główny bez wahania wskazał na „jedenasty metr”. Rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Kononowicz i rezultat spotkania znów był remisowy. Po chwili przyjezdni chcieli zaskoczyć Rafała Korbika strzałem z 40 metrów, ale nasz golkiper pewnie wyłapał piłkę. W 37. minucie zawodnik testowany po długim podaniu za linię obrony, przedarł się pomiędzy rywalami i strzałem z ostrego kąta wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Po minucie swoją okazję miał Mateusz Pluciński, ale nie wycelował w bramkę. Chwilę później groźnie było z drugiej strony boiska, jednak mocny strzał rywali przeleciał nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Rafała Korbika. W końcówce pierwszej połowy na bramkę gości uderzali jeszcze Maciej Kononowicz oraz Piotr Loba, ale żadnemu z nich nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Na drugą połowę trener Marian Kurowski desygnował jedenastu nowych zawodników. Już kilka sekund po wznowieniu gry swoich sił w uderzeniu z dalszej odległości próbował Adrian Błaszak, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W 53. minucie kolejną szybka akcję przeprowadzili poloniści po której w tylko słupek trafił Krystian Pawlak. Chwilę później mocny strzał Pawła Łącznego sparował do boku bramkarz, a dobitka Adriana Błaszaka okazała się niecelna. W 63. minucie po raz kolejny słupek uratował Obrę przed utratą bramki po strzale Łukasza Przybyłka. Pięć minut później Krystian Pawlak znalazł się przed bramkarzem i mimo asysty obrońców strzałem z 15 metrów pokonał go. Chwilę później boisko opuścił Marcin Falgier, a jego miejsce zajął Dominik Mucha. Po dwóch minutach Dominik znalazł się tylko przed bramkarzem, ale z ostrego kąta trafił prosto w niego. W 79. minucie Krystian Pawlak zagrał piłkę do Łukasz Przybyłka, a ten w sytuacji sam na sam wycelował prosto w golkipera, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Po rozegraniu stałego fragmentu gry Paweł Łączny trafił w poprzeczkę, ale dobitka Krystiana Pawlaka z piętki była już skuteczna. Po chwili plac gry opuścił Piotr Leporowski, a na jego miejscu pojawił się Marcin Falgier. W 82. minucie Dominik Mucha pięknym uderzeniem po dalszym słupku z narożnika pola karnego ustalił wynik spotkania. W końcówce meczu goście jeszcze dwa razy uderzali na bramkę Sławomira Janickiego, ale były to strzały niegroźne.

Polonia Środa - Obra Kościan 5:1 (2:1)

Kononowicz 24k, testowany 37, Pawlak 68, Pawlak 79, Mucha 82

Polonia (I połowa): Korbik, testowany 1, testowany 2, testowany 3, testowany 4, Loba, Bekas, Pluciński, Kononowicz, Wiśniewski, Wawszczak

Polonia (II połowa): Janicki, Siwek, Okninski, Ratajczak, P. Przybyłek, Leporowski (81' Falgier), Falgier (70' Mucha), Łączny, Błaszak, Ł. Przybyłek, K. Pawlak

Obra: Biernacki (46' Świątkowski), Ratajczak (60' Szafranek), Klask (60' Marciniak), Pietrzak (46' Grzelczyk), Łuczak, Rudowski (46' H, Sznabel), Sarinowski (46' Misznel), P, Sznabel (65' Wichtowski), Biały (46' Żak), Wichtowski (46' Żak), Kaźmierczak (65' Pietrzak)