07.11.2012

Polonia podejmie lidera z Ostrowa

Już w niedzielę na stadionie w Środzie Wielkopolskiej dojdzie do bardzo ciekawego spotkania. Naprzeciw siebie staną drużyny średzkiej Polonii i zajmującej pierwsze miejsce w tabeli Ostrovii 1909 Ostrów.

Ostrovia jako beniaminek rozgrywek spisuje się wyśmienicie w tym sezonie. W piętnastu rozegranych meczach rywale zdobyli łącznie 32. punkty na co złożyło się dziesięć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. Zespół prowadzony przez Marka Nowickiego strzelił 31. goli, a stracił 13.

W ostatniej kolejce ostrowianie pokonali przed własną publicznością Polonię 1912 Leszno skromnie 1:0. Zwycięskie trafienie zanotował w 65. minucie Krzysztof Gościniak, który z siedmioma golami jest najlepszym strzelcem drużyny z Ostrowa. Po jednej bramce mniej mają natomiast Tomasz Kempiński i Maciej Stawiński.

Listopad rozpoczął się dobrze dla Ostrovii, gorzej było natomiast w październiku, gdzie na cztery rozegrane mecze, tylko jeden zakończył się zwycięstwem naszych niedzielnych rywali. Ostrowianie ulegli w tym czasie Unii Swarzędz 0:1, Unii Solec Kujawski 0:1 i Noteciance Pakość aż 0:5.

Będzie to pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Dla Polonii, która w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze na własnym boisku będzie to wyśmienita okazja do rewanżu na inauguracyjną porażkę 0:1 w Ostrowie. Poloniści mimo że byli faworytem tego starcia to po bramce już z drugiej minuty Macieja Stawińskiego wrócili do Środy z zerowym dorobkiem. Naszej drużynie nie dopisywało w tym spotkaniu również szczęście o czym najlepiej świadczy zmarnowany przez Macieja Kononowicza rzut karny.

Od tego meczu w średzkim zespole doszło jednak do pewnych zmian. Najważniejsza to zmiana szkoleniowca, którym po Marianie Kurowskim został Robert Halaburda. Polonia zaczęła grać bardziej ofensywnie co przyniosło efekt w postaci większej liczby zdobywanych bramek. Niestety nadal średzianie słabo radzą sobie na wyjazdach notując tylko jedno zwycięstwo. Nasza drużyna nie ma jednak respektu dla rywali na własnym terenie, gdzie jest niepokonana i wygrała pięć na sześć rozegranych spotkań. Kolejnym atutem dla polonistów jest dobra postawa w defensywie. Przez 577. minut średzianie stracili tylko dwie bramki na własnym boisku.

Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 13:00.