OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

19.11.2019

Podsumowanie rundy jesiennej – żaki

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były cztery zespoły w kategorii żak. Dwie grupy występowały w żaku starszym (rocznik 2011) i dwie grupy w żaku młodszym (2012).

Oba zespoły żaków młodszych prowadził trener Radosław Falgier. Drugi zespół żaków młodszych rywalizował w swojej grupie z Warta Śrem, Avią Kamionki i Lotnikiem Poznań. W sumie poloniści rozegrali dwanaście punktów w których zdobyli 24 punkty. Na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw i cztery porażki. Pozwoliło to zając polonistom drugą lokatę w tabeli. Bilans bramkowy młodych polonistów to 27-17.

Pierwszy zespół żaków młodszych w swojej grupie rywalizował z Avią II Kamionki, Talentem Poznań i UKS II Śrem. Poloniści wygrali dziesięć spotkań oraz zanotowali dwa remisy i z dorobkiem 32 punktów zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Bilans bramkowy naszego zespołu to 38-11.

Drugi zespół żaków starszych którego trenerem jest zawodnik pierwszego zespołu seniorów Polonii Środa Luis Henriquez rywalizował w czwartej grupie poznańskiej żaków F1. Rywalami młodych polonistów były takie zespoły jak Warta Śrem, Avia Kamionki i UKS Śrem. Poloniści w sumie w dwunastu meczach zgromadzili na swoim koncie dziesięć punktów co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i osiem porażek. Bilans bramkowy zespołu to 13-32.

Trenerem pierwszego zespołu żaków starszych jest były zawodnik Polonii Grzegorz Burchacki. Jego podopieczni w swojej grupie rywalizowali z Kotwicą Kórnik, UKS II Śrem i Avia II Kamionki. Nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie dwanaście swoich spotkań i z kompletem punktów wygrywając swoją grupę. Poloniści mogą też pochwalić się imponującym bilansem bramkowy który wynosi 73:3.

W sumie w kategorii żaka w Polonii Środa trenuje prawie 70 chłopców i dziewczynek którzy pod czujnym okiem trenerów podnoszą swoje umiejętności.

Najnowsze aktualności

 • 03.07.2020

  Rezerwy poznały rywali

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział na grupy w klasie okręgowej w której występuje drugi zespół Polonii Środa. W sumie w  popularnej okręgówce rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a  w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

 • 29.06.2020

  Krótka podróż dookoła Stadlera

  #Stadler #SponsorGłówny #RodzinaPolonii #GramyRazem

 • 27.06.2020

  Apel Zarządu w sprawie ukończenia stadionu

  Podczas ostatniego zebrania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego KS Polonia Środa Wielkopolska władze naszego Klubu postanawiły wystosować Apel do władz Miasta Środa Wielkopolska zwiazany z ukończeniem budowy nowego stadionu.

  Oto jego treść:

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KS POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA APELUJE DO RADNYCH RADY MIEJSKIEJ W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ oraz BURMISTRZA PIOTRA MIELOCHA O JAK NAJSZYBSZE UKOŃCZENIE BUDOWY NOWEGO STADIONU ŚREDZKIEGO

 • 23.06.2020

  Letnia przerwa polonistów

  Od poniedziałku piłkarze Polonii Środa przebywają na urlopach. Ale nie oznacza to że podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego mają zupełnie wolne. Nasi piłkarze dostali rozpiski według których podczas urlopu mają trenować tak żeby na pierwszym treningu 1 lipca stawić się już po wstępnych przygotowaniach.

 • 19.06.2020

  Remis na zakończenie

  W ostatnim w tym sezonie spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Sokołem Kleczew. Spotkanie to było akcentem kończącym sezon 2019/20 w wykonaniu naszego zespołu.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.