OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

19.11.2019

Podsumowanie rundy jesiennej – żaki

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były cztery zespoły w kategorii żak. Dwie grupy występowały w żaku starszym (rocznik 2011) i dwie grupy w żaku młodszym (2012).

Oba zespoły żaków młodszych prowadził trener Radosław Falgier. Drugi zespół żaków młodszych rywalizował w swojej grupie z Warta Śrem, Avią Kamionki i Lotnikiem Poznań. W sumie poloniści rozegrali dwanaście punktów w których zdobyli 24 punkty. Na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw i cztery porażki. Pozwoliło to zając polonistom drugą lokatę w tabeli. Bilans bramkowy młodych polonistów to 27-17.

Pierwszy zespół żaków młodszych w swojej grupie rywalizował z Avią II Kamionki, Talentem Poznań i UKS II Śrem. Poloniści wygrali dziesięć spotkań oraz zanotowali dwa remisy i z dorobkiem 32 punktów zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Bilans bramkowy naszego zespołu to 38-11.

Drugi zespół żaków starszych którego trenerem jest zawodnik pierwszego zespołu seniorów Polonii Środa Luis Henriquez rywalizował w czwartej grupie poznańskiej żaków F1. Rywalami młodych polonistów były takie zespoły jak Warta Śrem, Avia Kamionki i UKS Śrem. Poloniści w sumie w dwunastu meczach zgromadzili na swoim koncie dziesięć punktów co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i osiem porażek. Bilans bramkowy zespołu to 13-32.

Trenerem pierwszego zespołu żaków starszych jest były zawodnik Polonii Grzegorz Burchacki. Jego podopieczni w swojej grupie rywalizowali z Kotwicą Kórnik, UKS II Śrem i Avia II Kamionki. Nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie dwanaście swoich spotkań i z kompletem punktów wygrywając swoją grupę. Poloniści mogą też pochwalić się imponującym bilansem bramkowy który wynosi 73:3.

W sumie w kategorii żaka w Polonii Środa trenuje prawie 70 chłopców i dziewczynek którzy pod czujnym okiem trenerów podnoszą swoje umiejętności.

Najnowsze aktualności

 • 10.12.2019

  T. Sołtysiak: Musimy dbać o rozwój naszych zawodników

  Zapraszamy Was na rozmowę z nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa Tomaszem Sołtysiakiem. Dowiecie się z niej nieco więcej o naszym nowym pracowniku, oraz poznacie jego wizję funkcjonowania naszej Akademii.

 • 10.12.2019

  Podsumowanie rundy trampkarzy (2005)

  Zespół Trampkarza Starszego rozpoczął przygotowania do sezonu w sierpniu pod okiem Pani Trener Marty Wożniak, gdzie drużyna była na obozie w Darłówku. W dniu 23.08.2019 zespół został przekazany Trenerowi Przemysławowi Łoniewskiemu. Do pomocy w prowadzeniu treningów i meczy został skierowany Kamil Drzewiecki.

 • 10.12.2019

  Udana runda żaków (2011)

  Drużyna rozpoczęła treningi w lipcu. W sierpniu ze względu na okres wakacyjny i spowodowaną tym niższą frekwencję odbywały się wspólne treningi dla obu grup . Żaki trenowały wspólnie z grupą trenera Luisa Henriqueza.

 • 09.12.2019

  Dwa turnieje orlików (2010)

  Podczas ubiegłego weekendu nasz zespół orlików młodszych zagrał w dwóch turniejach.

 • 09.12.2019

  Dziewiąte miejsce Polonii (2008)

  W miniony weekend zespół młodzików młodszych Polonii Środa prowadzony przez trenera Valerego Bahnko wziął udział w silnie obsadzonym turnieju halowym SBG Cup który odbywał się w Gnieźnie.

 • 09.12.2019

  Orlik starsze po rundzie (2009)

  Drugi zespół orlików starszych to zespół prowadzony przez trenera Pawła Hoffmanna który od rundy jesiennej przejął zespół po trenerze Damianie Buczmie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36:45.

 • 09.12.2019

  Świetne pół roku trampkarzy (2006)

  Trampkarze młodsi swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli z początkiem lipca. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu na obiektach naszego klubu. Do sztabu szkoleniowego w lipcu dołączył drugi trener – Adrian Błaszak, który swoim doświadczeniem z boisk bardzo pomógł naszym młodym zawodnikom.

 • 05.12.2019

  Mikołajki w rytmie baletu

  #Mikołajki #GramyRazem #SkarbnicaTalentów #Balet

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.