OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

21.11.2019

Podsumowanie rundy jesiennej – orliki

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było pięć zespołów w kategorii orlika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii orlika starszego (2009), dwa w kategorii orlika młodszego (2010) i jeden w kategorii orliczek (2009-2012).

Zespół orliczek rywalizował w lidze z takimi zespołami jak Medyk Konin, LPFA Poznań, Juna Trans Stare Oborzyska, LPFA Kościan i Orlik Poznań. Polonistki dowodzone przez trener Klaudię Nogalską okazały się bezkonkurencyjne wygrywając swoją grupę z siedmiopunktową przewagą nad drugim zespołem. Nasze piłkarki odniosły osiemnaście zwycięstw, zanotowały dwa remisy i poniosły trzy porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii Środa to 79-17. Warto też dodać że nasze orliczki, piłkarki do lat 11 zostały po raz pierwszy w historii Halowymi MISTRZYNIAMI WIELKOPOLSKI. Drugie miejsce zajęły piłkarki Lech Poznań Football Academy, trzecie JunaTrans Stare Oborzyska, a czwarte zawodniczki KKPK Medyk Konin. Dodatkowo Amelia Guzenda została Najlepszą Strzelczynią Mistrzostw.

Pierwszy zespół orlików młodszych którego trenerem jest Kamil Kudła w swojej lidze rywalizował z takimi zespołami jak Kotwica Kórnik, Mieszko Gniezno, LPFA Rataje Poznań, Warta Śrem, Victoria Września, PS Gniezno, Unia Swarzędz, Poznańska 13 Poznań, Chrobry Gniezno, Koziołek Poznań i Huragan Pobiedziska. Po jedenastu kolejkach rundy jesiennej poloniści zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Na ten dorobek złożyło się siedem zwycięstw i cztery porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 54-47.

Drugi zespół orlików młodszych prowadzony przez trenera Macieja Bartkowiaka w swojej lidze rywalizował z takimi zespołami jak UKS II Śrem, Avia Kamionki, Warta II Śrem i Kotwica II Kórnik. Po ośmiu kolejkach jakie odbyły się jesienią poloniści zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z dorobkiem 19 punktów. Polonia wygrała sześć spotkań, jedno zremisowała i jedno przegrała. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 52-18.

Pierwszy zespół orlików starszych którego trenerem jest Paweł Juszczyk w swojej lidze rywalizował z zespołami Mieszka Gniezno, AKF Poznań, Unia Swarzędz, Avia Kamionki, Warta Śrem, Błękitni Owińska, UKS II Śrem, Lider Swarzędz, Talent Poznań i Kotwica Kórnik. Po rundzie jesiennej poloniści zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Nasz zespół wygrał cztery spotkania, a sześć przegrał. Bilans bramkowy polonistów to 39-44.

Drugi zespół orlików starszych to zespół dowodzony przez trenera Pawła Hoffmanna. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36-45.

W sumie w kategorii orlika w Polonii Środa trenuje prawie 100 chłopców i dziewczynek którzy pod czujnym okiem trenerów podnoszą swoje umiejętności.

Najnowsze aktualności

 • 10.12.2019

  T. Sołtysiak: Musimy dbać o rozwój naszych zawodników

  Zapraszamy Was na rozmowę z nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa Tomaszem Sołtysiakiem. Dowiecie się z niej nieco więcej o naszym nowym pracowniku, oraz poznacie jego wizję funkcjonowania naszej Akademii.

 • 10.12.2019

  Podsumowanie rundy trampkarzy (2005)

  Zespół Trampkarza Starszego rozpoczął przygotowania do sezonu w sierpniu pod okiem Pani Trener Marty Wożniak, gdzie drużyna była na obozie w Darłówku. W dniu 23.08.2019 zespół został przekazany Trenerowi Przemysławowi Łoniewskiemu. Do pomocy w prowadzeniu treningów i meczy został skierowany Kamil Drzewiecki.

 • 10.12.2019

  Udana runda żaków (2011)

  Drużyna rozpoczęła treningi w lipcu. W sierpniu ze względu na okres wakacyjny i spowodowaną tym niższą frekwencję odbywały się wspólne treningi dla obu grup . Żaki trenowały wspólnie z grupą trenera Luisa Henriqueza.

 • 09.12.2019

  Dwa turnieje orlików (2010)

  Podczas ubiegłego weekendu nasz zespół orlików młodszych zagrał w dwóch turniejach.

 • 09.12.2019

  Dziewiąte miejsce Polonii (2008)

  W miniony weekend zespół młodzików młodszych Polonii Środa prowadzony przez trenera Valerego Bahnko wziął udział w silnie obsadzonym turnieju halowym SBG Cup który odbywał się w Gnieźnie.

 • 09.12.2019

  Orlik starsze po rundzie (2009)

  Drugi zespół orlików starszych to zespół prowadzony przez trenera Pawła Hoffmanna który od rundy jesiennej przejął zespół po trenerze Damianie Buczmie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36:45.

 • 09.12.2019

  Świetne pół roku trampkarzy (2006)

  Trampkarze młodsi swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli z początkiem lipca. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu na obiektach naszego klubu. Do sztabu szkoleniowego w lipcu dołączył drugi trener – Adrian Błaszak, który swoim doświadczeniem z boisk bardzo pomógł naszym młodym zawodnikom.

 • 05.12.2019

  Mikołajki w rytmie baletu

  #Mikołajki #GramyRazem #SkarbnicaTalentów #Balet

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.