OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

22.11.2019

Podsumowanie rundy jesiennej – młodziki

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było sześć zespołów w kategorii młodzika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii młodzika starszego (2007), trzy (w tym jeden żeński) w kategorii młodzika młodszego (2008) i jeden w kategorii młodziczek (2007-2009).

Zespół młodziczek dowodzony przez duet trenerski Marta Woźniak – Klaudia Noglaska w swojej lidze rywalizował z zespołami LPFA Poznań, Szkoły Futbolu Lejdis Luboń i Medyka Konin. W sumie nasze młode piłkarki rozegrały 15 spotkań w których zdobyły 26 punktów. To pozwoliło im zająć drugie miejsce w tabeli. Lepsze od naszego zespołu okazały się tylko piłkarki z Poznania które zgromadziły 35 punktów. Bilans bramowy naszego zespołu to 23:5. Polonistki w sumie wygrały siedem spotkań, w pięciu meczach padł remis, a trzy spotkania nasze zawodniczki przegrały.

Pierwszy zespół młodzików młodszych którego trenerem jest Valery Bakhno w swojej lidze rywalizował z Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa Poznań, Lechem Poznań, Wartą II Poznań, Poznańską 13, Unią Swarzędz, Canarinhos Skórzewo, Sucharami Suchy Las, Poznaniakiem Poznań, UKS-em Śrem i Lasem Puszczykowo. Po jedenastu kolejkach rundy jesiennej poloniści mają na swoim koncie 22 punkty i zajmują 4 lokatę w ligowej tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się siedem zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 31:22. Najlepszymi strzelcami zespołu są Wiktor Motyl który zdobył 9 bramek i Oliwier Pacholski który zdobył 8 bramek.

Drugi zespół młodzików dowodzony przez Tomasza Genderę i trzeci zespół młodzików młodszych trenowany przez Martę Woźniak rywalizowały w tej samej lidze, a za rywali mieli zespoły LPFA SP72 Poznań, Koziołka Poznań, Avii Kamionki i Zawiszy Dolsk. Drugi zespół młodzików w dziesięciu meczach zgromadził na swoim koncie 23 punkty i zajął pierwsze miejsce w tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się siedem zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka. Bilans bramkowy zespołu to 42:11. Najlepszym strzelcem zespołu jest Hubert Kujawa który zdobył 12 bramek. Trzeci zespół młodzików młodszych w głównej mierze był złożony z samych dziewcząt tylko sporadycznie wspieranych przez kolegów. W dziesięciu spotkaniach nasz zespół zdobył jedenaście punktów i zajął ostatecznie piąte miejsce w tabeli. Bilans bramkowy zespołu to 28-32. Najlepszym strzelcem zespołu jest Maria Golec która zdobyła 14 bramek.

Pierwszy zespół młodzików starszych występował w lidze wojewódzkiej D1 młodzika. Trenerem tej grupy jest Fryderyk Haremski. Po rundzie jesiennej poloniści zajmują piąte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 18 punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. Bilans bramkowy naszego zespołu to 24:26. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Skrobich który zdobył 6 bramek. Warto dodać że przez całą jesień poloniści rywalizowali z takimi zespołami jak Warta Poznań, Lech Poznań, Calcio Wągrowiec, AP Reissa Poznań, Suchary Suchy Las, Canarinhos Skórzewo i Wielkopolska Komorniki.

Drugi zespół młodzików starszych którego trenerem jest Maciej Sikorski w swojej lidze rywalizował z UKS Śrem, Kłos Zaniemyśl i Talent Poznań. Po sześciu spotkaniach w rundzie jesiennej nasz zespół ma na swoim koncie cztery punkty i bilans bramkowy 10:25. Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Wdowiak który zdobył trzy bramki.

W sumie w zespołach młodzika w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa trenuje ponad 130 młodych piłkarek i piłkarzy.

Najnowsze aktualności

 • 09.07.2020

  Gospodarstwo Rolne Kasprzak #GraZNami!

  #NowyPartner #Witamy #GospodarstwoRolne #RodzinaPolonii

 • 07.07.2020

  Pora na Jarotę Jarocin

  W środę 8 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają drugie tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie inny trzecioligowiec – Jarota Jarocin. Spotkanie zostanie rozegrane w Jarocinie, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.

 • 06.07.2020

  Porażka rezerw z Budowlanymi

  W ramach przygotowań do nowego sezonu rezerwy  Polonii  rozegrały w sobotę 4 lipca  pierwszy sparing. Ich rywalem był bardzo doświadczony i ,,ograny ‘’ zespół Budowlanych Murzynowo przebywający w naszym mieście na obozie przygotowawczym, a na co dzień  występujący w klasie okręgowej lubuskiego ZPN.

 • 03.07.2020

  Rezerwy poznały rywali

  Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział na grupy w klasie okręgowej w której występuje drugi zespół Polonii Środa. W sumie w  popularnej okręgówce rywalizować będą 102 zespoły, które podzielono na sześć grup po 17 zespołów. Oznacza to, że we wszystkich grupach rozegranych zostanie po 17 kolejek jesienią i wiosną, a  w każdej serii gier pauzować będzie jeden zespół.

 • 01.07.2020

  W sobotę z Victorią Września

  W sobotę 4 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają pierwszy tego lata mecz towarzyski. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwartoligowa Victoria Września. Spotkane zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.

 • 01.07.2020

  Wylosowano drabinkę Pucharu Polski

  We wtorek 30 czerwca w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano drabinkę kolejnych etapów Wielkopolskiego Pucharu Polski. Przypomnijmy że w 1/8 finału nasz zespół spotka się z KS Opatówek. To spotkanie wstępnie zaplanowano na sobotę 11 lipca.

 • 30.06.2020

  W środę ruszają przygotowania

  1 lipca piłkarze Polonii Środa zakończą wakacyjną przerwę i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Będzie to dziesiąta kampania polonistów w trzeciej lidze i trzecia pod wodzą trenera Krzysztofa Kapuścińskiego.

 • 29.06.2020

  Ramowy terminarz III ligi

  Pod koniec ubiegłego tygodnia Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowe terminy spotkań rundy jesiennej sezonu 2020/21 w III lidze grupa 2 w której występuje Polonia Środa. Jesienne trzecioligowe zmagania rozpoczną się w weekend 1-2 sierpnia, a zakończą w ostatni weekend listopada (28 - 29 listopada).

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.