OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

22.11.2019

Podsumowanie rundy jesiennej – młodziki

W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było sześć zespołów w kategorii młodzika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii młodzika starszego (2007), trzy (w tym jeden żeński) w kategorii młodzika młodszego (2008) i jeden w kategorii młodziczek (2007-2009).

Zespół młodziczek dowodzony przez duet trenerski Marta Woźniak – Klaudia Noglaska w swojej lidze rywalizował z zespołami LPFA Poznań, Szkoły Futbolu Lejdis Luboń i Medyka Konin. W sumie nasze młode piłkarki rozegrały 15 spotkań w których zdobyły 26 punktów. To pozwoliło im zająć drugie miejsce w tabeli. Lepsze od naszego zespołu okazały się tylko piłkarki z Poznania które zgromadziły 35 punktów. Bilans bramowy naszego zespołu to 23:5. Polonistki w sumie wygrały siedem spotkań, w pięciu meczach padł remis, a trzy spotkania nasze zawodniczki przegrały.

Pierwszy zespół młodzików młodszych którego trenerem jest Valery Bakhno w swojej lidze rywalizował z Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa Poznań, Lechem Poznań, Wartą II Poznań, Poznańską 13, Unią Swarzędz, Canarinhos Skórzewo, Sucharami Suchy Las, Poznaniakiem Poznań, UKS-em Śrem i Lasem Puszczykowo. Po jedenastu kolejkach rundy jesiennej poloniści mają na swoim koncie 22 punkty i zajmują 4 lokatę w ligowej tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się siedem zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. Bilans bramkowy zespołu Polonii to 31:22. Najlepszymi strzelcami zespołu są Wiktor Motyl który zdobył 9 bramek i Oliwier Pacholski który zdobył 8 bramek.

Drugi zespół młodzików dowodzony przez Tomasza Genderę i trzeci zespół młodzików młodszych trenowany przez Martę Woźniak rywalizowały w tej samej lidze, a za rywali mieli zespoły LPFA SP72 Poznań, Koziołka Poznań, Avii Kamionki i Zawiszy Dolsk. Drugi zespół młodzików w dziesięciu meczach zgromadził na swoim koncie 23 punkty i zajął pierwsze miejsce w tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się siedem zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka. Bilans bramkowy zespołu to 42:11. Najlepszym strzelcem zespołu jest Hubert Kujawa który zdobył 12 bramek. Trzeci zespół młodzików młodszych w głównej mierze był złożony z samych dziewcząt tylko sporadycznie wspieranych przez kolegów. W dziesięciu spotkaniach nasz zespół zdobył jedenaście punktów i zajął ostatecznie piąte miejsce w tabeli. Bilans bramkowy zespołu to 28-32. Najlepszym strzelcem zespołu jest Maria Golec która zdobyła 14 bramek.

Pierwszy zespół młodzików starszych występował w lidze wojewódzkiej D1 młodzika. Trenerem tej grupy jest Fryderyk Haremski. Po rundzie jesiennej poloniści zajmują piąte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 18 punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. Bilans bramkowy naszego zespołu to 24:26. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Skrobich który zdobył 6 bramek. Warto dodać że przez całą jesień poloniści rywalizowali z takimi zespołami jak Warta Poznań, Lech Poznań, Calcio Wągrowiec, AP Reissa Poznań, Suchary Suchy Las, Canarinhos Skórzewo i Wielkopolska Komorniki.

Drugi zespół młodzików starszych którego trenerem jest Maciej Sikorski w swojej lidze rywalizował z UKS Śrem, Kłos Zaniemyśl i Talent Poznań. Po sześciu spotkaniach w rundzie jesiennej nasz zespół ma na swoim koncie cztery punkty i bilans bramkowy 10:25. Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Wdowiak który zdobył trzy bramki.

W sumie w zespołach młodzika w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa trenuje ponad 130 młodych piłkarek i piłkarzy.

Najnowsze aktualności

 • 10.12.2019

  T. Sołtysiak: Musimy dbać o rozwój naszych zawodników

  Zapraszamy Was na rozmowę z nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa Tomaszem Sołtysiakiem. Dowiecie się z niej nieco więcej o naszym nowym pracowniku, oraz poznacie jego wizję funkcjonowania naszej Akademii.

 • 10.12.2019

  Podsumowanie rundy trampkarzy (2005)

  Zespół Trampkarza Starszego rozpoczął przygotowania do sezonu w sierpniu pod okiem Pani Trener Marty Wożniak, gdzie drużyna była na obozie w Darłówku. W dniu 23.08.2019 zespół został przekazany Trenerowi Przemysławowi Łoniewskiemu. Do pomocy w prowadzeniu treningów i meczy został skierowany Kamil Drzewiecki.

 • 10.12.2019

  Udana runda żaków (2011)

  Drużyna rozpoczęła treningi w lipcu. W sierpniu ze względu na okres wakacyjny i spowodowaną tym niższą frekwencję odbywały się wspólne treningi dla obu grup . Żaki trenowały wspólnie z grupą trenera Luisa Henriqueza.

 • 09.12.2019

  Dwa turnieje orlików (2010)

  Podczas ubiegłego weekendu nasz zespół orlików młodszych zagrał w dwóch turniejach.

 • 09.12.2019

  Dziewiąte miejsce Polonii (2008)

  W miniony weekend zespół młodzików młodszych Polonii Środa prowadzony przez trenera Valerego Bahnko wziął udział w silnie obsadzonym turnieju halowym SBG Cup który odbywał się w Gnieźnie.

 • 09.12.2019

  Orlik starsze po rundzie (2009)

  Drugi zespół orlików starszych to zespół prowadzony przez trenera Pawła Hoffmanna który od rundy jesiennej przejął zespół po trenerze Damianie Buczmie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu młodzi poloniści rywalizowali z Victorią Września, Chrobrym Gniezno, MKS II Trzemeszno i drugim zespołem Victorii Września. W sumie odbyło się osiem spotkań po których poloniści zajmują trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Bilans bramkowy naszego zespołu to 36:45.

 • 09.12.2019

  Świetne pół roku trampkarzy (2006)

  Trampkarze młodsi swoje przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli z początkiem lipca. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu na obiektach naszego klubu. Do sztabu szkoleniowego w lipcu dołączył drugi trener – Adrian Błaszak, który swoim doświadczeniem z boisk bardzo pomógł naszym młodym zawodnikom.

 • 05.12.2019

  Mikołajki w rytmie baletu

  #Mikołajki #GramyRazem #SkarbnicaTalentów #Balet

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.