13.05.2013

Podsumowanie 25. kolejki III ligi

W sobotę 11 maja rozegrana została 25. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Nowym liderem tabeli został Sokół Kleczew, który wygrał siódmy wiosenny mecz pokonując u siebie Noteciankę Pakość 3:1. Skończyła się zatem wspaniała seria bramkarza kleczewian dla którego stracona bramka była pierwszą w tym roku. Zaczęło się sensacyjnie bo już w ósmej minucie Adam Wiśniewski dał prowadzenie gościom. Przed przerwą wyrównać zdołał jeszcze Mikołaj Pingot, a w drugiej części gry Arkadiusz Bajerski i Jakub Antosik zapewnili Sokołowi zwycięstwo.

Już trzecią majową porażkę poniosła Wda Świecie. Tym razem świecianie nie sprostali Nielbie Wągrowiec przegrywając 1:2. Już w trzeciej minucie Wda objęła prowadzenie po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez najlepszego strzelca trzeciej ligi Łukasza Subkowskiego. Gospodarze szybko zdobyli wyrównującego gola, gdy bramkarza pokonał Michał Goliński. Wynik meczu ustalił w 51. minucie Łukasz Spławski. Trzy punkty zostały w Wągrowcu, a zespół ze Świecie pożegnał się z pierwszą lokatą w tabeli.

Wysokie zwycięstwo odnotowała Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski gromiąc na własnym terenie Górnika Konin 6:1. Dwukrotnie bramkarza koninian pokonał Marcin Wojciechowski, a po jednym razie Tomasz Kempiński, Damian Michalski, Damian Izydorski i Bartosz Szepeta. Honorowe trafienie dla Górnika zanotował Dawid Śnieg.

Jedyny podział punktów w tej kolejce padł w Luboniu, gdzie Fogo zremisował z Cuiavią Inowrocław 2:2. Goście prowadzili już 0:2 po golach Borysa Klimczewskiego i Krzysztofa Kretkowskiego. Później trafiali już tylko miejscowi i dzięki bramkom Przemysława Wyrwy i Łukasza Kubiaka oba zespoły dopisały sobie po jednym punkcie.

Szansy na oddalenie się od strefy spadkowej nie wykorzystał GKS Dopiewo, który przegrał z Polonią 1912 Leszno 0:3. Wszystkie gole dla lesznian padły w drugiej połowie, a ich autorami byli Jędrzej Zimmer, Hubert Olszak i Bogumił Ceglarek.

W starciu Unii z Unią lepsza okazała się ta z Solca Kujawskiego, która pokonała swarzędzan 2:1. Dla gości był to już czwarty mecz bez zwycięstwa. Bramki dla solczan strzelili Łukasz Burkiewicz i Szymon Raczyński, a dla przyjezdnych trafił tylko Damian Ludwiczak.

Sensacyjną porażkę zanotowała Pogoń Mogilno, która uległą u siebie Piastowi Kobylin 2:3. Goście już po siedmiu minutach prowadzili 0:2 dzięki bramkom Piotra Kowalskiego i Artura Kowalczyka. Niedługo później trafił Maciej Tomkowiak i zrobiło się już 0:3 dla jednego z najsłabszych zespołów w lidze. Dla Pogoni trafiał jedynie Krzysztof Szal, ale było to za mało by zainkasować choćby punkt.