29.04.2013

Podsumowanie 22. kolejki III ligi

W mienioną sobotę rozegrana została 22. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Z walki o awans nie rezygnuje Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. Ostrowianie odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo ligowe i pokonali na trudnym terenie w Inowrocławiu tamtejsza Cuiavię 2:0. Bramki dla wicelidera zdobyli Tomasz Kempiński i Bartosz Szepeta.

Kolejną wygraną zanotował Sokół Kleczew, który nie miał większych problemów z pokonaniem Lubuszanina Trzcianka na jego terenie. Sokół zdobył trzy gole i nie stracił przy tym żadnego. Dzięki wygranej kleczewianie nadal znajdują się w ścisłej czołówce tabeli, natomiast sytuacja Lubuszanina staje się coraz gorsza. Bramki dla zwycięzców strzelili Łukasz Urban, Piotr Kurminowski oraz Jakub Dębowski.

Bardzo dobrze spisuje się wiosną Unia Swarzędz. Unici wygrali już trzeci mecz pokonując tym razem na wyjeździe Polonię 1912 Leszno 2:1. Prowadzenie swarzędzanom tuż przed przerwą dał Damian Ludwiczak, a kilka minut po wznowieniu gry wyrównał Hubert Olszak. Zwycięski gol padł w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy bramkarza Polonii pokonał Maciej Kononowicz.

W meczu „o życie” Górnik Konin zremisował u siebie z Notecianką Pakość 2:2. Remis raczej ucieszył gości, którzy zyskali kolejny punkt. Jedno „oczko” w żadnej sposób nie ratuje koninian okupujących cały czas ostatnie miejsce w tabeli. Dla gospodarzy trafiali Bartosz Modelski z rzutu karnego i Paweł Błaszczak, a dla przyjezdnych Kamil Kala oraz Dariusz Słupski.

Punkt w Solcu Kujawskim wywalczył Piast Kobylin remisując z miejscową Unią 1:1. Goście prowadzenie objęli już w 28. sekundzie dzięki bramce Pawła Frąckowiaka. Unici wyrównali w 50. minucie po trafieniu Pawła Klimka, choć mogli już w pierwszej połowie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Raczyński.

Skromne zwycięstwo odniosła Nielba Wągrowiec wygrywając z Fogo Luboń 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Błażej Nowak. Drużyna z Wągrowca mogła wygrać wyżej, ale trzeciego rzutu karnego w trzecim meczu nie wykorzystał dotychczas bezbłędny Michał Goliński.

Od strefy spadkowej uciekł trochę GKS Dopiewo pozostawiając w niej Pogoń Mogilno. Pogoniści w sobotę byli tylko tłem dla GKS-u, który zaaplikował im cztery gole. Bramki dla zespołu z Dopiewa zdobyli Patryk Kowalski, Maciej Ratajski, Jakub Solarek oraz Jakub Budzyń.

Po 22. kolejce w czołówce nie doszło do wielkich zmian. Na czwarte miejsce awansowała Unia Swarzędz wyprzedzając naszą Polonią. W dole tabeli wykrystalizowały się trzy najsłabsze zespoły. Są to Lubuszanin Trzcianka i Piast Kobylin, które mają po 15. punktów oraz Górnik Konin z 12. „oczkami” na koncie.