17.12.2019
Podsumowanie 2019 rokuW poniedziałek 16 grudnia w Hotelu Almarco w Środzie Wlkp. odbyło się tradycyjne już spotkanie świąteczne podczas którego podsumowaliśmy mijający już rok. Gościem specjalnym był znany dziennikarz sportowy Mateusz Borek.
Spotkanie jak co roku otworzył Łukasz Szarzyński który przywitał wszystkich zgromadzonych a także przedstawił krótki plan wieczoru. Po nim głos zabrał Prezes naszego Klubu który w krótkiej prezentacji podsumował mijający rok zarówno w wykonaniu zespołów seniorskich jak i młodzieżowych. Nie zabrakło oczywiście kilku słów o coraz piękniej wyglądającym nowym stadionie. Rafał Ratajczak na zakończenie przedstawił także plany klubu na kolejny rok. Sternik naszego klubu nie zapomniał o wszystkich firmach współpracujących z naszym klub którym podziękował za wsparcie. Następnie prowadzący spotkanie Łukasz Szarzyński zaprosił do siebie Mateusza Borka, a wszyscy zgromadzeni tego dnia mogli posłuchać bardzo ciekawego wywiadu z tym bardzo znanym i popularnym w naszym kraju dziennikarzem. Sporo było o piłce nożnej ale nie zabrakło tez pytań o boks. Później głos zabrał Burmistrz Piotr Mieloch który w kilku słowach podsumował działalność Polonii a na zakończenie życzył wszystkim wesołych świąt. Po nim głos zabrał starosta średzki Ernest Iwańczuk który pogratulował Polonii osiąganych wyników sportowych i życzył wszystkim wesołych świąt.
Na zakończenie spotkania każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem a rozmowy w kuluarach trwały jeszcze długo po zakończeniu części oficjalnej.
Najnowsze aktualności
-
08.04.2026
Akademia: Zapowiedź (08/09.04.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 8/9 kwietnia 2026.
-
07.04.2026
Niedosyt po remisie (2009)
W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.
-
07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.
-
02.04.2026
Akademia: Raport ligowy (01-04.04.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniach 1/2 kwietnia 2026.
-
02.04.2026
Wielka Sobota w Stęszewie
Nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek piłkarze Polonii Środa. W Wielką Sobotę podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Stęszewa by w spotkaniu 25 kolejki trzeciej ligi zmierzyć się z miejscowym Lipnem.
-
02.04.2026
Weekendowe transmisje Polonia TV
W tym tygodniu pokażemy Wam jeszcze DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w piątek spotkaniem Orlen I ligi kobiet pomiędzy Polonią Środa, a Ślęzą Wrocław, a zakończymy sobotnim meczem Betclic III ligi w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Lipnem Stęszew.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
-
01.04.2026
Akademia: Zapowiedź (01-04.04.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 1-4 kwietnia 2026.
-
31.03.2026
Bramkostrzelne Polonistki (Dziewczyny)
Dziewięć bramek w dwóch spotkaniach zdobyły w sumie nasze trampkarki i młodziczki w miniony weekend. Zespół trampkarek wygrał swoje spotkanie w 3. lidze okręgowej D1 z PKS-em II Racot 5:3 (3:1). Gole strzelały Olivia Nitka - 2, Marcelina Serba - 2 oraz Wiktoria Błotna. Zespół młodziczek przegrał natomiast 4:9 (3:3) z Kotwicą Kórnik. Spotkanie długo było wyrównane, ale końcówka należała do chłopców z Kórnika. Gole dla Polonii strzelały Wiktoria Surdyk - 2, Iga Nowak oraz Lena Wawroska.






















































