22.10.2012

Podsumowanie 13. kolejki III ligi

W mieniony weekend rozegrana została 13. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Okazji na objęcie fotelu lidera nie wykorzystał Sokół Kleczew, a mecz Polonii Środa z Notecianką Pakość został przerwany w pierwszej połowie.

W meczu na szczycie lepsi okazali się gracze Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski, którzy pokonali na własnym boisku drugiego w tabeli Sokoła Kleczew. Dzięki wygranej beniaminek ponownie zwiększył swoją przewagę w tabeli do sześciu punktów. Dość kontrowersyjny gol na wagę zwycięstwa padł w 72. minucie po trafieniu Tomasza Kempińskiego.

W derbach regionu pilskiego wygrali piłkarze Lubuszanina Trzcianki, którzy na boisku w Wągrowcu pokonali miejscową Nielbę 2:1. Do przerwy prowadzili miejscowi po strzale Dawida Jasińskiego. Tuż po przerwie z rzutu karnego wyrównał Mikołaj Wicberger, a w końcówce spotkania zwycięstwo gościom zagwarantował Marcin Urbański.

Bez większych problemów Wda Świecie pokonała Cuiavię Inowrocław. Świecianie w starciu dwóch najlepszych trzecioligowców z województwa kujawsko-pomorskiego zaaplikowali rywalom cztery gole, tracąc przy tym tylko jednego. Bramki dla zwycięzców zdobyli Łukasz Subkowski, Łukasz Wenerski, Patryk Urbański oraz Maciej Kot. Honorowego gola dla Cuiavii strzelił Dawid Janicki.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie GKSu Dopiewo z Piastem Kobylin. Już w trzeciej minucie Łukasz Glapiak dał prowadzenie przyjednam, ale jeszcze przed przerwą w odstępie jedenastu minut Jacek Kopaniarz zdobył dwa gole i gospodarze prowadzili 2:1. Wynik ustalił w końcówce meczu Artur Krawczyk.

Kolejną porażkę zanotowali gracze Górnika Konin. Ostatnia drużyna tabeli tym razem uległa na wyjeździe Lubońskiemu KS Fogo Luboń 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył w ostatnim kwadransie gry Łukasz Kubiak.

Po porażce z naszą Polonią nie podniosła się Unia ze Swarzędza, która przegrała w Mogilnie z Pogonią 2:0. Unitów w pierwszej połowie wypunktował Krzysztof Szal zdobywając oba gole.

Nadspodziewanie dobrze spisuje się Polonia Leszno. Tym razem lesznianie kolejne zwycięstwo odnieśli w Solcu Kujawski z tamtejszą Unią. Wynik meczu otworzył w 32. minucie Bogumił Ceglarek. Tuż po przerwie miejscowi wyrównali po trafieniu Szymona Raczyńskiego z rzutu karnego. Nie długo cieszyli się jednak z prowadzenia, bowiem już dziesięć minut później także z rzutu karnego trafił Ihor Wons i poloniści zainkasowali kolejny komplet punktów.

Tylko 37. minut meczu zobaczyli kibice naszej Polonii w starciu z Notecianką Pakość. Spotkanie zostało przerwane przy bezbramkowym remisie z powodu gęstej mgły, która utrudniała widoczność.

Czołówka klasyfikacji strzelców

8 goli - Dawid Janicki (Cuiavia Inowrocław), Jacek Kopaniarz (GKS Dopiewo), Łukasz Spławski (Nielba Wągrowiec)

6 goli - Jakub Antosik (Sokół Kleczew), Bogumił Ceglarek (Polonia 1912 Leszno), Krzysztof Gościniak (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Tomasz Kempiński (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Artur Krawczyk (Piast Kobylin), Maciej Stawiński (Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

5 goli - Roger Babiarz (Notecianka Pakość), Łukasz Lebioda (Unia Swarzędz), Damian Ludwiczak (Unia Swarzędz), Łukasz Subkowski (Wda Świecie), Krzysztof Szal (Pogoń Mogilno)

4 gole - Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), Karol Gregorek (Nielba Wągrowiec), Maciej Kononowicz (Polonia Środa Wielkopolska), Łukasz Kubiak (Luboński KS Luboń), Paweł Nawrocki (Nielba Wągrowiec), Szymon Raczyński (Unia Solec Kujawski), Marek Szymanowski (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Mateusz Świergiel (Unia Swarzędz), Michał Wawszczak (Polonia Środa Wielkopolska), Łukasz Wenerski (Wda Świecie), Ihor Wons (Polonia 1912 Leszno)