OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

06.10.2019

Piłkarskie święto na stulecie

Nie lada gratka czekała na wszystkich kibiców piłkarskich którzy w niedzielę 6 października zdecydowali się przyjść na Stadion Średzki. W ramach Sportowego Weekendu zorganizowanego przez nasz Klub przy okazji obchodów stulecia Polonii środa odbyły się trzy bardzo interesujące spotkania piłkarskie. Piłkarki Polonii Środa podejmowały czterokrotnego mistrza Polski Medyk Konin, piłkarze Polonii Środa mierzyli się z Polonią Środa Śląska, a oldboye naszego Klubu zagrali z oldboyami Lecha Poznań. Wszystkie spotkania trwały dwa razy po 25 minut.

Jako pierwsze na boisko przy ulicy Sportowej wybiegły kobiety dla których okazja do świętowania była podwójna. Pierwszą z nich było stulecie naszego klubu, a drugą dziesięć lat funkcjonowania kobiecej sekcji piłki nożnej w Polonii. Kibice mieli więc okazję w barwach naszego zespołu zobaczyć nie tylko piłkarki z obecnego składu ale również i te które zaczynały grać w Polonii w pierwszych miesiącach funkcjonowania sekcji kobiecej. Rywalem polonistek był czterokrotny Mistrz Polski Medyk Konin w którego barwach kibice mogli zobaczyć między innymi doświadczoną Annę Gawrońską czy wielokrotną reprezentantkę Kraju Natalię Pakulską. Samo potkanie miało jedno stronny przebieg a wygrały je 4:0 bardziej doświadczone zawodniczki zespołu gości. Łupem bramkowym podzieliły się Daria Nowak, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska i Karolina Majda.

W drugim spotkaniu pierwszy zespół seniorów podejmował Polonię Środa Śląska. Rywal na co dzień występuje w klasie okręgowej. Zespół z Wielkopolski pokonał swoich rywali ze Śląska wygrywając 6:1. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Wilk, Kacper Nowak x3, Adrian Szynka i Przemysław Frąckowiak. Bramkę dla rywali ze Śląska zdobył Patryk Kowalski.

W ostatnim spotkaniu tego dnia na boisku pojawiły się gwiazdy dawnych lat zespołów Lecha Poznań i Polonii Środa. Po stronie poznaniaków kibice mogli podziwiać na boisku między innymi Mirosława Okońskiego, Michała Kokoszanka, Jacka Dembińskiego czy choćby Jarosława Araszkiewicza. Z kolei w barwach Polonii zagrali między innymi Zbyszko Banaszyk, Sławek Łopatka, Maciej Bartkowiak czy Marcin Duchała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 6:1 a bramki w tym meczu zdobyli: Krzysztof Piskuła x2, Jacek Dembiński, Waldemar Przysiuda, Grzegorz Haniewicz i Marcin Drajer. Honorowe trafienie dla Polonii to zasługa Marcina Duchały.

Polonia Środa kobiety wystąpiła w składzie: Mądra – Nowak, Ratajczak, Forszpaniak, Sroczyńska, Nogalska, Tomaszewska, Wojtecka, Lehmann, Mikołajczak, Śmigielska.

Z ławki wchodziły: Miłoszyk, Cichoń, Krzykos, Purgał, Tylak, Plewa, Niemier, Grzybkowska.

Medyk Konin wystąpił w składzie: Busch – Helińska, Sałata, Maskiewicz, Liskova, Zając, Majda, Pakulska, Piechocka, Gawrońska, Nowak.

Z ławki wchodziły: Parecka – Pabin, Zielińska, Urna, Wielińska.

Polonia Środa I zespół wystąpił w składzie: Garstkiewicz – Zgarda, Wujec, Ceglewski, Kozłowski, Kujawa, Nowak Wilk, Górzyński, Szynka, Frąckowiak.

Z ławki wchodzili: Henriquez, Janoś, Gołębiewski, Kaźmierczak, Robaczyński, Chraplak, Draszczyk.

Polonia Środa Śląska wystąpiła w składzie: Janusz – Żurek, Kozak, Tujaka, Buksa, Woźniak, Bieliński, Rybka, Styciuk, Kowalski, Rus.

Oldboye Polonii Środa wystąpili w składzie: Hoffmann – Bogusławski, Banaszyk, Klabiński, Madela, Tylski, Kaźmierczak, Kusik, Grodzki, Kaczałka, Barczak, Kmieciak, Duchała, Gucze, Bartkowiak, Łopatka, Sikorski.

Oldboye Lecha Poznań wystąpili w składzie: Kokoszanek – Bekas, Rybak, Rzepka, Przysiuda, Araszkiewicz, Mizgalski, Drajer, Dembiński, Janeczek, Haniewicz, Piskuła, Okoński, Michalski.

Najnowsze aktualności

 • 25.02.2020

  Remis młodzików (2008)

  W sobotę 22 lutego zespół młodzików Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Valerego Bahnko był zespół LPFA Piątkowo rocznik 2007. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią hokejową w Środzie Wlkp.

 • 24.02.2020

  Wewnętrzna gra kontrolna (2008)

  W sobotni poranek druga drużyna młodzika z rocznika 2008 rozegrała pierwszy sparing w tym roku.

 • 24.02.2020

  Pewne zwycięstwo z Canarinhos (2007)

  W niedzielny przedpołudnie zespół Młodzika Starszego rocznik 2007 rozegrał mecz sparingowy z zespołem Canarinhos Skórzewo.

 • 24.02.2020

  Wysoka wygrana ze Stalą (2005)

  W dniu 23.02.2020 nasz zespół KS Polonia Środa Wielkopolska rocznik 2005 udał się na zaproszenie Stali do Pleszewa na kolejny mecz towarzyski. To już nasz szósty sparing z dziewięciu zaplanowanych na ten okres przygotowawczy. Mecz kontrolny zaczęliśmy o godzinie 10.00 na boisku ze sztuczną trawą przy Al. Mickiewicza w Pleszewie.

 • 24.02.2020

  Skrzaty na Polonia Cup (2013)

  W niedzielę 23 lutego w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbył się kolejny turniej z serii Polonia Cup 2002. Tym razem do rywalizacji stanęły zespoły z rocznika 2013.

 • 24.02.2020

  Grali rywale

  W mijającym już tygodniu rywale średzkiej Polonii rozegrali kolejne spotkania towarzyskie w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/20. Naszym sympatykom prezentujemy ich wyniki.

 • 20.02.2020

  Udany turniej Polonia Cup (2009)

  W niedzielę  16 lutego odbył się kolejny turniej z cyklu Polonia Cup. Tym razem rywalizowali zawodnicy z roczników 2009 i młodsi.

 • 20.02.2020

  Ostatni sprawdzian Polonii

  W sobotę 22 lutego piłkarze Polonii Środa rozegrają ostatni tej zimy mecz kontrolny. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwarto ligowa Unia Swarzędz.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.